Trwa przebudowa ulic Bitwy Grochowskiej, Pokuckiej i Trembowelskiej

18.11.2014
Z terenu Grochowa systematycznie znikają ostatnie drogi gruntowe. Obecnie dobiega końca przebudowa aż trzech ulic takiej kategorii: Bitwy Grochowskiej, Pokuckiej i fragmentu Trembowelskiej.

Przebudowa ulicy Bitwy Grochowskiej
Na skraju parku

Wszystkie ulice zlokalizowane na skraju parku Leśnika na Grochowie zostaną całkowicie przebudowane. W czasie prowadzonych prac zostanie wykonana nowa, asfaltowa nawierzchnia. Przy ulicach zostanie ułożony chodnik. Wykonane zostanie również odwodnienie, ustawione nowoczesne latarnie oraz urządzona zieleń. Realizowany projekt nie przewiduje budowy ścieżki rowerowej.

Wykonawcą wszystkich prac na przebudowywanych ulicach jest spółka "Planeta". Prace zakończą się jeszcze w tym roku.

Kolejne w przyszłym roku

W 2015 roku na terenie Pragi Południe zostanie przebudowana ulica Ignacego Kruszewskiego na Grochowie, na co mieszkańcy czekają już wystarczająco długo.
 

TJ

Więcej informacji


Galeria


Przebudowa ulic Bitwy Grochowskiej, Pokuckiej i TrembowelskiejPrzebudowa ulic Bitwy Grochowskiej, Pokuckiej i TrembowelskiejPrzebudowa ulic Bitwy Grochowskiej, Pokuckiej i Trembowelskiej


Wasze komentarze

64x64

PS napisał:

Co roku podobne zapewnienia co do przyszłości ul. Kruszewskiego, będącej ewenementem na skalę Warszawy. Projekt przebudowy leży gotowy w urzędniczych biurkach i wciąż doczekać się nie może realizacji. Z pewnością urzędnicy nie zauważyli iż kilka działek (pod zabudowę mieszkaniowo-usługowa) mimo ponawianych przetargów (i oczywiście obniżanej ceny) wciąż nie znajduje nabywcy. Wynika to nie tylko z faktu, iż cena jest wysoka, lecz także z utrudnień jakie czeka każdego, kto próbuje bez awarii zawieszenia, bądź utraty miski olejowej przejechać przez te wertepy. Proponuję urzędnikom gospodarczą wizytę w tym miejscu i przyjrzenie się codziennym problemom mieszkańców tego mało uroczego (dzięki urzędniczej indolencji) zakątka dzielnicy.
2014-12-10 14:59
64x64

Red napisał:

Na fragmencie Trembowelska była gruntowa
2014-11-23 20:13
64x64

Grochowiak napisał:

Ludzie, ulica Bitwy Grochowskiej ma ze 30 metrów, Trembowelska nie była drogą gruntową, a co do Kruszewskiego i przylegającego do niej "gruntowego" parkingu to bardzo jestem ciekaw skąd takie info, bo nasza kochana platformiana władza milczy o tym jak zaklęta ;)
2014-11-22 12:12

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia