Tajemniczy remont hali Orła

Dodano: 16.12.2014, modyfikacja: 16.12.2014
W dwa lata po zabezpieczeniu wszystkich wejść oraz zamurowaniu okien rozpoczęły się zagadkowe prace wewnątrz wpisanego do rejestru zabytków budynku. Wstawiono techniczne drzwi a kilka okien na powrót odmurowano. Z terenu wokół hali jak przez lata znów korzystają szkoły nauki jazdy.

Prace wewnątrz hali KS Orzeł
Spór prawny

W 2008 roku Urząd m.st. Warszawy zażądał od władz KS "Orzeł" wydania terenu przy Podskarbińskiej, a wobec odmowy skierował do sądu pozew o wydanie.

KS "Orzeł" wystąpił przeciwko Miastu na drogę sądową o przejęcie zajmowanego terenu na własność poprzez zasiedzenie. Postępowanie zakończyło się dla niego niekorzystnie, tak w pierwszej, jak i drugiej instancji.

Ostatni wyrok w tej sprawie zapadł 5 czerwca 2014 roku, kiedy to sąd oddalił apelację KS "Orzeł" dotyczącą zasiedzenia klubu na trzech działkach o łącznej powierzchni ponad 70 tys. m2, na których znajduje się m.in. zaniedbany i wyłączony z eksploatacji tor kolarski i zabytkowa hala sportowa.

Kolejna, być może już rozstrzygająca, rozprawa, na której sąd zadecyduje o wydaniu gruntu m.st. Warszawie odbędzie się 14 stycznia 2015 roku.

Tajemniczy remont

Główne wejscie do haliZ uwagi na brak budowlanej tablicy informacyjnej postanowiłem zapytać obecnych przed budynkiem kilku pracowników.

"A czemu się tak pan interesuje? Tutaj pan mieszka?" - dopytywał mężczyzna w średnim wieku, po czym opowiedział nieco o planach dotyczących samej hali. "Hali sportowej nie będzie. Bo wie pan to jest raczej... zrobimy salę konferencyjną. Będzie to samo co było - biura, pokoje. Próbujemy coś z tym robić. Niesamowite koszty i zaniedbania." - mówi na zakończenie.

Plany miasta dotyczące przyszłości tego terenu poznamy dopiero po wyroku sądu.


TJ

Więcej na ten temat


Obiekty


Firmy i Instytucje

Wasze komentarze

64x64

Słuchacz napisał:

Więcej było ostatniej sesji. Sprawa zgłoszona do nadzoru budowlanego. Robi się ciekawie.
2014-12-17 22:36
64x64

Marian napisał:

Nic z tego nie rozumiem, kto prowadzi prace, czy zgodnie z prawem i dlaczego redaktor TJ nie kwapi się żeby dowiedzieć się czegoś więcej. Poziom tej strony jest tak strasznie niski, że już szkoda tu zaglądać.
2014-12-17 14:09

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia