Łukowska przyjazna rowerzystom - ruszył przetarg

17.03.2015
Dzielnica Praga Południe przystępuje do realizacji wybranych przez mieszkańców projektów w ramach budżetu partycypacyjnego na rok 2015. Ogłoszono przetarg na realizację jednego z nich - budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Łukowskiej.

Na Łukowskiej zbudują ścieżkę rowerowąGrochów Południowy na początek

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał za zadanie przygotowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych. Ścieżka rowerowa o długości około 770 metrów zostanie zbudowana na odcinku od ulicy Rodziewiczówny do ulicy Zamienieckiej. Nowa ścieżka na Łukowskiej będzie połączona ze zbudowaną przez dzielnicę na przełomie 2012/2013 roku drogą rowerową wzdłuż ulicy Rodziewiczówny.

Budowa ścieżki wzdłuż Łukowskiej będzie jedynym projektem realizowanym w ramach budżetu obywatelskiego na Grochowie Południowym w tym roku. Na ten cel zarezerwowano około 400 tys zł.


Do 31 marca 2015 roku zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty.

TJ/UM

Więcej na ten temat

Wasze komentarze

64x64

Zenon napisał:

Budowa tej ścieżki jest bez sensu. Są o wiele pilniejsze potrzeby, niż spełnianie zachcianek cyklistów.
2015-10-30 11:44
64x64

Kubus napisał:

No to mozecie pozegnac sie z miejscami do parkowania... Przykladow jest wokol mnostwo. Najsmutniejsze jest to, ze rowerzysci tez po tych sciezkach czesto nie jezdza bo nie chce im sie przejezdzac na druga strone co chwile i wybieraja ulice.
2015-03-23 15:42

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia