Targowa piękniejsza dla ludzi

27.03.2015
Przeprowadzone w zeszłym roku prace na ulicy Targowej nie spełniły do końca oczekiwań społeczników zaangażowanych w projekt Targowa 2.0. Dziś, po kilku miesiącach przerwy władze Pragi Północ wracają do tematu zmian na ulicy, kierując do ZDM pismo, w którym w kilku punktach zwracają się z prośba o wykonanie niezbędnych elementów, nadających ulicy jej należny, reprezentacyjny charakter.

Zmian na Targowej ciąg dalszy
Targowa naszych marzeń

W piśmie skierowanym kilka dni temu do ZDM w 4 punktach zostały wymienione proponowane przez dzielnice niezbędne zmiany, aby jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic Pragi uczynić piękniejszą dla ludzi:

"1. Zamontowanie na ulicy Targowej słupków (wzór "syrenka") ograniczających nielegalne parkowanie. Po remoncie i zmianie parkowania na równoległe, część kierowców nadal nie przestrzega wyznaczonych miejsc i parkuje niezgodnie z oznaczeniami - niszcząc w ten sposób niedawno wyremontowaną nawierzchnię chodnika, blokując ścieżkę rowerową lub utrudniając przejście pieszym.

2. W miejscach, gdzie będzie to możliwe, ustawienie donic z kwiatami. Ze względu na reprezentacyjny charakter ulicy Targowej wydaje się zasadnym, aby były to donice o wzorze podobnym do tych stojących na Nowym Świecie.

3. Nowe nasadzenia z uwagi na niedostateczną liczbę drzew. Tam, gdzie nie będzie to możliwe, wnoszę o ustawienie donic z drzewami. Dobrym wzorem jest tutaj znów ulica Nowy Świat. Bardzo proszę, aby drzewa sadzono lub ustawiano szpalerami.

4. Montaż małej architektury w postaci ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych. Nawiązując do historycznego i reprezentacyjnego charakteru ulicy Targowej zasadnym jest, aby zamontować stylizowane elementy małej architektury koloru czarnego."


TJ/UD

Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

Legia napisał:

Targowa powinna być dla ludzi, czyli dla normalnych a nie dla zielonych komunistów i anarchistów.
2015-03-28 08:35
64x64

Marcin napisał:

Parkowanie równoległe nie ma prawa bytu na tak dużej ulicy. Najzwyczajniej w świecie jest za mało miejsc parkingowych... Przykładem jest np. nowa Świętokrzyska! Mimo, że są tam wyznaczone miejsca równoległe większość kierowców parkuje ukośnie, a i tak brakuje miejsca...
2015-03-28 00:00
64x64

Artur napisał:

Zgadzam sie w zupelnosci ze wszystkimi czterema punktami , donice jak najbardziej mile widziane , nie powinny kolidowac z ruchem pieszym ani rowerowym . Zwlaszcza przy wyjaciach z metra jak i wzdluz ulic .Wystarczy popatrzec na stare zdjecia ulicy Targowej i zastanowic sie co stalo sie z zielenia . oczywiscie nie ma szans , aby odtworzyc przepiekna zielen posrodku ulicy ze wzgledu na torowisko , ale nalezy zrobic wszystko co mozliwe aby nasadzen i trawnikow bylo wiecej ."Zielona Targowa " czyz nie tak nazywac sie mial program zaproponowany przez wladze dzielnicy i zrealizowany do roku podajrze 2014?. Skoda jedynie ze nie zadbano o ustawienie latarni podobnych do tych na ullicy Zabkowskiej , byc moze gore wziely wzgledy techniczne .Pozdrawiam z zimnego Sztokholmu .
2015-03-27 22:05
64x64

aqw napisał:

Popieram!
2015-03-27 18:33
64x64

złodzieje napisał:

donice to kompletnie kretyński pomysł. to targowa ma być dla ludzi i rowerów, skoro ograniczacie miejsca parkingowe, czy ma wrócić status quo bo firma szwagra z ratusza weźmie łapówe za kolejną durną inwestycję?
2015-03-27 18:19

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia