Grochowska: zakaz skrętu w Jubilerską będzie zachowany

16.04.2015
"Chciałam dowiedzieć się, czy istnieje możliwość zrobienia lewoskrętu przy skrzyżowaniu Grochowskiej, koło Reala, w związku z zamknięciem czasowym mostu i z sąsiadującą z tym skrzyżowaniem pętlą tramwajową na Gocławku. To jest propozycja moja i omawiana wcześniej z radną Krystyną Prońko." - pyta władze Warszawy wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Masny-Askanas.

Skrzyżowanie Grochowskiej i Jubilerskej/Olszynki Grochowskiej
Parking P+R na Gocławku?

Zdaniem radnej umożliwienie skrętu w ulicę Jubilerską dałoby możliwość parkowania na terenie parkingu przy Realu i skorzystania z dobrej komunikacji tramwajowej z pętli na Gocławku do samego centrum.

Nie przewiduje się zmian w organizacji ruchu

W odpowiedzi na Pani uprzejmie informuję, że skrzyżowanie to jest silnie obciążone, szczególnie w szczytach komunikacyjnych. Przyjęte długości sygnałów zielonych dla poszczególnych uczestników ruchu wynikają z zarejestrowanych natężeń ruchu oraz pracy sygnalizacji świetlnej na przedmiotowym skrzyżowaniu w koordynacji wzdłuż ulicy Grochowskiej.

"W odpowiedzi na Pani zapytanie z 26.02.2015 r. w sprawie umożliwienia skrętu w lewo z ul. Grochowskiej w ul. Jubilerską (kierunek od Ronda Mościckiego), uprzejmie informuję, że skrzyżowanie to jest silnie obciążone, szczególnie w szczytach komunikacyjnych. Przyjęte długości sygnałów zielonych dla poszczególnych uczestników ruchu wynikają z zarejestrowanych natężeń ruchu oraz pracy sygnalizacji świetlnej na przedmiotowym skrzyżowaniu w koordynacji wzdłuż ulicy Grochowskiej.

Wydzielenie przy istniejącej geometrii skrzyżowania dodatkowej fazy do skrętu w lewo wiązałoby się m.in. z zabraniem na odpowiednim wlocie ul. Grochowskiej możliwości jazdy na wprost z trzech pasów ruchu (pozostałaby możliwość jazdy tylko z dwóch pasów ruchu na wprost). Takie rozwiązanie mogłoby skutecznie sparaliżować ruch wzdłuż ulicy Grochowskiej.

Mając na uwadze powyższe wyjaśnienia w chwili obecnej nie przewiduje się zmian w organizacji ruchu i sygnalizacji świetlnej na omawianym skrzyżowaniu." - napisał wiceprezydent Jacek Wojciechowicz na interpelację radnej Ewy Masny-Askanas.


TJ


Więcej na ten temat


Firmy


Wasze komentarze

64x64

Adrian napisał:

Ciekawe czy prywatny właściciel King Cross został przez Panią Ewę Masny-Askansas przynajmniej zapytany, czy życzy sobie traktowania sklepowego parkingu jako P+R...
2015-04-17 20:29
64x64

Ania napisał:

kierowcy sobie ułatwiają jazdę w lewo i wcześniej przed sklepami gdzie jest apteka, fryzjer, skręcają w prawo i przejeżdżają przez chodnik. Kiedyś mnie jakiś facet o mały włos przejechał i był oburzony, że się z chodnika nie usunęłam. Najlepiej postawić tam barierki ponieważ jak deszcz pada to trzeba przez błoto rozjeżdżone przeskakiwać. taka zmiana się tam przyda. Zresztą to skrzyżowanie jest złe samo w sobie. Łatwo tam o wypadek
2015-04-16 15:32

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia