Konkurs na wspomnienia, relacje, zdjęcia dotyczące Bazaru Różyckiego

19.06.2015
Czy miasto, jego mieszkańcy, mogą stworzyć zbiorową powieść? Chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w eksperymencie, w próbie odpowiedzi na to pytanie. Dlatego ogłaszamy konkurs na wspomnienia, relacje, zdjęcia dotyczące Bazaru. Nagroda główna: 20 tys. złotych.

Bazar Różyckiego, fot. Jerzy Woropiński
KONKURS "CAŁA WARSZAWA Z MARKIEM MILLEREM OPOWIADA DZIEJE BAZARU RÓŻYCKIEGO"

Już od ponad 10 lat Laboratorium Reportażu Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego zbiera do tych dziejów materiały. Inspiratorem tematu był nasz przyjaciel i wykładowca Laboratorium Reportażu Marek Nowakowski. Autorem powieści, jej dyrygentem, reżyserem jest Marek Miller – reporter, założyciel Laboratorium. Relacje bezpośrednich świadków i uczestników wydarzeń zbierali studenci oraz uczniowie praskich liceów. W grudniu 2014 r. dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury powstał pierwszy multimedialny szkic powieści. Można się z nim zapoznać na stronach www.bazar-rozyckiego.pl Tam również zamieszczamy obowiązujący uczestników konkursu Regulamin. Konkurs ma być kolejnym etapem poszukiwania materiału do ostatecznej wersji powieści.

Chcemy w ten sposób pozyskać dokumentację której nie mamy i do której nie bylibyśmy w stanie dotrzeć, a może nawet sobie wyobrazić, że taka istnieje. Stąd prośba aby każdy przystępujący do konkursu zapoznał się z jej pierwszym szkicem, by nie powtarzać tego, co już mamy. Wydanie książki stanie się ukoronowaniem konkursu, a jednocześnie bazą scenariusza do przyszłego Multiplastikonu – obiektu, w którym środkami filmowymi opowiemy naszą powieść. Mamy nadzieję, że obiekt ten znajdzie się na terenie przyszłego, zrewitalizowanego już Bazaru, stanie się jego atrakcją turystyczną i miejscem edukacji młodego pokolenia. Wierząc, że Bazar to nasze istotne korzenie, ważny temat, zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie. Mamy również nadzieję, że nagroda główna pomoże Państwu podjąć decyzję, a sam konkurs przyczyni się do tego, że na Bazar Różyckiego wróci życie.

Termin rozpoczęcia konkursu: 1.06.2015
Termin zakończenia konkursu: 30.09.2015

Nagroda główna: 20 tys. złotych

Konkurs dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty.

Mat. org.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia