Kobielska znów dwukierunkowa. Straż Miejska na łowach

15.07.2015
Po 11 miesiącach ulica Kobielska na odcinku od Garwolińskiej do Wiatracznej znów jest ulicą dwukierunkową. Urząd Dzielnicy za zgodą miejskiego inżyniera ruchu przychylił się do głosu mieszkańców, którzy opowiedzieli za powrotem do starej organizacji ruchu.

Nowa organizacja ruchu na KobielskiejWola mieszkańców

Przez lata na tym odcinku Kobielskiej samochody poruszały się w obu kierunkach. Jednak, kiedy jeden z radnych PIS wystąpił z propozycją zorganizowania na tym odcinku ruchu jednokierunkowego, argumentując, że nowa organizacja ruchu zdecydowanie ułatwi życie mieszkańcom pobliskich budynków, ustanowiono tam od 13 sierpnia 2014 roku ruch jednokierunkowy.

Życie szybko pokazało, że większość mieszkańców chce przywrócenia dawnej organizacji ruchu. W odpowiedzi na postulaty zgłaszane m.in. podczas spotkań z władzami dzielnicy na Paca 40, urząd rozpisał ankietę, w której zapytał zamieszkujących ten rejon czy przywrócić ruch dwukierunkowy, czy pozostawić jednokierunkowy? Przytłaczająca większość ankietowanych była za ruchem dwukierunkowym. Został on wprowadzony od 14 lipca 2015 roku.

Znów zaskoczenie...

Słupki na Kobielskiej, fot. J. MądryWraz z przywróceniem ruchu dwukierunkowego zostały ustawione nowe znaki drogowe B-36 "zakaz zatrzymywania się" oraz namalowana linia ciągła w miejscu, gdzie przez lata pojazdy parkowały na jezdni. Dodatkowo dla poprawy bezpieczeństwa w okolicy kościoła przy przejściu dla pieszych ustawiono nowe słupki.

Efekt nowego oznakowania był łatwy do przewidzenia... Dziś już kilkanaście samochodów miało za wycieraczką wezwania do pobliskiej siedziby straży miejskiej przy Kobielskiej 5. Zaskoczeni kierowcy będą musieli w terminie 7 dni tłumaczyć się z "Parkowania przy linii ciągłej zmuszając innych kierujących do najeżdżania na tę linię" lub "Parkowania pojazdu w strefie znaku B-36".

Dwa dni łaski

Strażnicy po dłuższej rozmowie wyjaśnili mi, iż przez 2 dni będą tylko pouczać nieuważnych kierowców. Mandaty karne mają być wystawiane dopiero od jutra - czyli od 16 lipca.

Efekt

Po roku wracamy do starej, dobrze znanej i oczekiwanej przez większość mieszkańców organizacji ruchu ale kosztem zdecydowanie mniejszej ilości miejsc do zaparkowania samochodu, który dziś można zostawić tylko w zatokach. Czy teraz większość będzie zadowolona - czas pokaże.


TJ/JG/UD

Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

alek napisał:

Mieszkam przy Kobielskiej i nie wiem wśród kogo przeprowadzali tę ankietę, bo na pewno nie wśród mieszkańców Kobielskiej. To jest skandal! Nikt nie pyta ludzi o zdanie. A wystarczyło dopuścić ruch rowerowy w obu kierunkach. Jak za 2 miesiące zmieni się wiatr, to znowu będą przemalowywać oznakowanie?
2015-07-20 09:44
64x64

kkk666 napisał:

Dzięki przywróceniu ruchu dwukierunkowego chyba znowu zacznę wierzyć, że władze samorządowe działają dla dobra ogółu mieszkańców, a nie wąskich grup interesów. Panu radnemu z PIS proponuję zastanowić się, jakie petycje podpisuje. Szkoda, że zabrakło jego nazwiska, gdyż jednokierunkowa mocno dała się we znaki wiernym i proboszczowi kościoła z Kobielskiej, czyli w większości jego potencjalnym lub faktycznym wyborcom.
2015-07-19 11:39
64x64

mieszkankaul.Kobiels napisał:

Bardzo się CIESZĘ jako kierowca, że znów istnieje ruch dwukierunkowy na ul. Kobielskiej. Okresowe, na szczęście, zmiany wyraźnie powodowały udrękę w poruszaniu się po okolicy Grochowa.
2015-07-18 07:21
64x64

p napisał:

zła decyzja... drastyczna zmiana miejsc do parkowania... wąsko...mandaty się sypia bez przerwy
2015-07-17 21:56
64x64

Groszek napisał:

Bardzo głupia ta decyzja o podwójnej ciągłej. To szczególnie daje się we znaki mieszkańcom odcinka od Wiatracznej do Podskarbińskiej. Nie wiem czemu wymalowano te linie. Na pewno jest powód do wlepiania mandatów. Ostrej jazdy dzięki progom tam już nie ma więc po co ta podwójna?
2015-07-16 10:55
64x64

Wysoki napisał:

Powinni wypowiadać się tylko wysocy, którzy płacą wysokie podatki. Jestem za dwukierunkowością, bo jednokierunkowcy nie pomyśleli o rowerzystach.
2015-07-16 00:55
64x64

zen napisał:

a Ci z tytanica nie płacą?
2015-07-15 23:23
64x64

Lolek napisał:

Beznadzieja. Jak była przekazana ankieta? Tylko mieszkańcy "tytanica" chcieli zmiany, bo i tak jeździli pod prąd. Powinni wypowiadać się tylko Ci, którzy płacą tutaj podatki.
2015-07-15 20:32

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia