Zielona Targowa - projekt radnej MJN

Dodano: 29.07.2015, modyfikacja: 29.07.2015
Zmiany na Targowej po zakończeniu budowy centralnego odcinka II linii metra są widoczne. Zostały wykonane nowe chodniki, przejścia dla pieszych, droga rowerowa i ustawione żeliwne ławki. Zarząd Oczyszczania Miasta posadził ok. 4 tys. kwiatów - irezyn i petunii. Zieleni jednak, patrząc na archiwalne zdjęcia jest wciąż bardzo mało, dlatego praska radna - Magdalena Gugała (MJN) proponuje wykonanie pasa zieleni buforowej na ulicy Targowej.

Pas zieleni buforowej na Targowej, fot. https://www.facebook.com/magda.gugala.1

Zielona Targowa

Taki pas wykonany z połączenia mis i nasadzeń krzewów, bylin, roślin okrywowych i roślin miododajnych spełniałby następujące funkcje:

- tworzenie siedlisk dla ptaków wróblowatych
- redukcja stężeń zanieczyszczeń komunikacyjnych
- tłumienie hałasu
- poprawa estetyki ulicy.

Przykład takiego rozwiązania prezentuje wykonane zdjęcie na ulicy Sienkiewicza w Chrzanowie.

Jak się Wam podoba zielona Targowa?TJ


Więcej informacji

Wasze komentarze

2015-08-11 12:01 Czcibor napisał:
Pani Magdo jesteśmy jak najbardziej za !!! Dawniej Targowa rzeczywiście była o wiele zieleńsza, bardziej reprezentatywna nie to co dziś kiedy przy krawężnikach stoją pordzewiałe najczęściej graty ! heh !
2015-08-05 21:51 krzysztof napisał:
fajny pomysl bo tego betonu jest za duzo
2015-07-31 08:23 Marianna_Zawilska napisał:
Takie pasy zieleni dobre są w małych miasteczkach, gdzie samochód pojawia się raz dziennie. Targowa jest zbyt ważną arterią na osi północ-południe, by ją zwężać! I tak po remoncie okazało się, że chodniki są szerokie, jak dla samolotów (a ruch pieszych wciąż niewielki), a jezdnia wąziutka, jak dla rowerzystów! Kto chce mieszkać na wsi, jak działacze MJN, niech tam wraca. To jest MIASTO! Ulica ma być ulicą - szeroką i wygodną. M.in. dla autobusów, którymi ludzie starsi jeżdżą do lekarza. Pani Gugała też będzie kiedyś stara...
2015-07-30 11:47 Grazyna napisał:
Trzy razy TAK
2015-07-30 10:22 Dziaja napisał:
Fajny pomysł, jestem za.
2015-07-29 23:37 Aga napisał:
Oj byłoby przepięknie. Jestem za
2015-07-29 22:53 Mirek napisał:
takie pasy zieleni buforowej spotkałem w kilku miasteczkach we Włoszech. Sprawia to korzystne wrażenie. Odcina od ruchu ulicznego, przyjemne dla oka, roi się od ptaków. Jakby takie pasy zrobić na Targowej, mogły by odizolować chodniki od ruchu ulicznego.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


wstecz