Włamanie do Bazyliki. Ukradli pieniądze na budowę windy

06.06.2016
- W nocy z 30 na 31 maja nieznani sprawcy dokonali włamania do naszej Bazyliki. Łomami rozbili skarbonę stojącą w głównej nawie i ukradli pieniądze, które parafianie ofiarowali na budowę tak potrzebnej windy. - informuje Edmund Modzelewski, proboszcz Bazyliki NSJ przy Kawęczyńskiej 53.

Włamanie do kościoła na Pradze

Ukradli pieniądze, które parafianie ofiarowali na budowę windy

Do zdarzenia doszło o godzinie 2.14 w nocy. Trzech młodych ludzi wybiło szybę w oknie nad księgarnią św. Jana Bosko i weszło do wnętrza kościoła. We wnętrzu świątyni łomami rozbili skarbonę stojącą w głównej nawie i ukradli pieniądze, które parafianie ofiarowali na budowę tak potrzebnej windy. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

"Dla niektórych świętość miejsca nie znaczny nic - niestety, smutne. A jeszcze bardziej przerażający jest fakt, że coraz młodsze osoby nie mają szacunku dla obiektów sakralnych i uczuć religijnych." - mówi proboszcz Bazyliki.

Bazylika bez barier

Winda umożliwiająca wiernym dostanie się do świątyni będzie zainstalowana od strony ulicy Siedleckiej w miejscu zajmowanym dziś przez niewielki sklepik parafialny. Obecnie jest przygotowywany projekt i kosztorys.

TJ

Więcej informacji


Wasze komentarze

64x64

Paweł napisał:

@Igor czyli jak rozumiem twoją wypowiedź, dobrze im tak, bo na to zasłużyli? Puknij się chłopcze w pustą makówkę.
2016-06-07 13:36
64x64

Igor napisał:

Po pierwsze, dlaczego nie przyjmowali wpłat na konto lub nie zrobili zbiórki po mszach? Po drugie proboszcz i reszta salezjanów poruszają się w oparach rządzących faktycznie Pragą Wachowicza i sk-i, którzy instrumentalnie wykorzystują kościół i wmawiają braciom, jak Praga jest bezpieczna.
2016-06-06 23:13

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia