Targowa: Koniec darmowego parkowania przy wiadukcie

26.04.2017
Od jutra - 27 kwietnia br. kierowcy nie będą korzystać z darmowego parkingu na ulicy Targowej przy wiadukcie kolejowym. Gdy dziś byliśmy na miejscu, ilość zaparkowanych samochodów była bliska setki. To dużo. Likwidacja formalnego, jak i nieformalnego parkingu jest związana z rozpoczynającą się budową kolejnego odcinka Trasy Świętokrzyskiej.

Parking na Targowej zostanie zlikwidowany

Koniec darmowego parkingu w płatnej strefie

Miejsca postojowe w pobliżu Targowej 15 zostały wytyczone w miejscu zlikwidowanych wkrótce po wojnie torów prowadzących do rzeźni. Aut z upływem lat stopniowo przybywało, jednak było to uporządkowane, gdyż kierowcy zostawiali swoje pojazdy na przygotowanych do tego miejscach. Sytuacja zmieniła się od 2015 roku, kiedy wyburzono stojącą nieopodal zabudowę. Zachęciło to natychmiast zmotoryzowanych użytkowników dróg do zajęcia całego przyległego do ulicy Zamoyskiego terenu, nie zważając na błoto czy nierówności. Chyba niebagatelną kwestią był fakt, że za postój nie trzeba było płacić.

Od jutra wszystko się zmienia. Na parkingu ustawiono znaki informujące o zakazie postoju. Kierowcy będą zatem mieli do wyboru poszukanie wolnych miejsc w strefie płatnego parkowania, co nie będzie specjalnie trudne, ponieważ dużo tych miejsc dziś było bez problemu dostępnych lub poszukanie innych rozwiązań. A w tym, jak wiemy, niektórzy są mistrzami pomysłowości.


200 metrów za 11,5 mln

Budowany odcinek Trasy Świętokrzyskiej połączy skrzyżowanie Sokolej i Zamojskiego z Targową. Wykona go za 11,5 mln zł hiszpańska firma Balzola. Zadanie przewiduje wytyczenie dwóch jezdni z dwoma pasami ruchu, drogą rowerową i chodnikiem. Dodatkowo ul. Zamoyskiego zostanie przebudowana w kierunku Jagiellońskiej. Prace mają potrwać około 5 miesięcy.


TJ

Więcej na ten temat


Obiekty

Wasze komentarze

64x64

slawekgugala@op.pl napisał:

Już praca wre.Już zburzyli ten warsztat biały
2017-05-04 21:38

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia