ZOO nie poddaje się: czwarty przetarg budowę nowego wejścia

11.07.2017
Ogród Zoologiczny to miejsce chętnie odwiedzane przez Warszawiaków i przyjezdnych. Turyści przybywają zobaczyć stołeczne ZOO już nie tylko z Mazowsza, ale też z zagranicy. Za sprawą wojennej historii Warszawskiego ZOO rozsławionej w książkach i hollywoodzkiej produkcji turyści ze Stanów Zjednoczonych i Izraela przyjeżdżają specjalnie do Warszawy, by zobaczyć Willę Żabińskiech znajdującą się w stołecznym Ogrodzie.

Wizualizacja nowego wejścia do ZOO
4 podejście

Chociaż ZOO jest czynne przez cały rok, to jak łatwo się spodziewać – najwyższa frekwencja przypada na miesiące ciepłe. Wówczas kolejki do kas potrafią osiągać imponującą, ale i odstraszającą długość. Budynki kasowe nie mogą pomieścić więcej stanowisk dla kasjerek, a przepustowość wejść jest wykorzystana w pełni.

Rozwiązaniem miała być budowa kolejnego wejścia - od strony ul. Jagiellońskiej. ZOO otrzymało na ten cel zgodę i finansowanie Urzędu m.st. Warszawy. Niestety, Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta ogłaszał już 3 razy przetarg na wykonanie nowego wejścia i każdy z przetargów został unieważniony. Ponieważ odpowiadających na ogłoszenie o przetargu było zaskakująco niewielu, Warszawskie ZOO postanowiło nieco bardziej nagłośnić ten temat i zachęcić wykonawców do składania ofert. Ogłoszenie o przetargu (4 podejście!) można sprawdzić na stronach SZRM: https://szrm.pl/ogloszenie-nr-540961-n-2017-z-dnia-2017-06-29-r/
Termin składania ofert: 17.07.2017 do godz. 11:30.

Od strony ul. Jagiellońskiej nie ma obecnie wejścia do ZOO. A jest to świetna dla niego lokalizacja: są tam przystanki tramwajowe i autobusowe, blisko jest stacja metra i dworzec Warszawa Wileńska. ZOO planuje tam nowy budynek kasowy wraz z obrotowymi bramkami wejściowymi oraz furtką dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach. System bramek wejściowych będzie wyposażony w kontrolę dostępu. Otwieranie bramek będzie się odbywało za pomocą czytnika biletów.


IP


Więcej na ten temat

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia