Kamienica przy Wrzesińskiej 2 została sprzedana

22.08.2017
7,5 mln zł zapłaci spółka Nordic House Deweloper za opuszczoną kamienicę przy Wrzesińskiej 2 na Pradze Północ. Środki uzyskane ze sprzedaży wykorzystamy na wsparcie praskiej oświaty, zagospodarowanie terenów zielonych, sport oraz planowane utworzenie dodatkowej placówki bibliotecznej - mówi burmistrz Wojciech Zabłocki.

Wrzesińska 2 sprzedanaZacięta licytacja

Do ustnego przetargu, który odbył się dziś przed południem w Urzędzie Dzielnicy przy Kłopotowskiego 15, stawiło się sześciu oferentów. Cena wywoławcza za wykwaterowaną kamienicę wzniesioną etapami w latach 1912-1920 wynosiła 5 mln zł. W trakcie licytacji cena poszybowała do 7,5 mln złotych! Nabywcą została spółka Nordic House Deweloper Sp. z o.o. - Projekt Wrzesińska Spółka Komandytowa, znana z takich inwestycji na Pradze jak Ząbkowska 5 czy Mała 1.

Kamienica nie jest objęta ochroną konserwatorską. Figuruje jedynie w gminnej ewidencji zabytków.

TJ

Więcej na ten temat


Obiekty


Wasze komentarze

64x64

Mala napisał:

Niech oni lepiej wezmą się za renowację.kamienic które się sypią takie jak Targowa 17!!!! A nie będą biblioteki dodatkowe tworzyć !!!!!
2017-08-23 20:09
64x64

Darek Chmurzynski napisał:

Jeden z najagresywniejszych deweloperow na Pradze. Wyciska z dzialek ile sie da. Za poprzedniego skladu zarzadu dzielnicy blisko zaprzyjazniony z Wolke, nadzorujacym architekture, w tym wydawanie decyzji o warunkach zabudowy. Do tego dochodzi tajemnicza sprawa z zawaleniem sie Kawęczynskiej 67, kupionej przez tego dewelopera...
2017-08-22 19:44

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia