Targowa 49/51

Targowa 49/51Ulica Targowa 49/51 - budynek mieszkalny na Starej Pradze w dzielnicy Praga Północ w Warszawie.

Budynek wraz z pawilonem handlowym usytuowanym od strony ulicy Targowej został wzniesiony przez Śródmiejską Spółdzielnię Mieszkaniową w latach 1970-71.

15-to piętrowy blok posiada 120 lokali mieszkalnych zlokalizowanych w jednej klatce schodowej.

Teren jest ogrodzony, jest też całodobowa ochrona i monitoring.

Budynkiem obecnie zarządza Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa "Targowa".

TJ

Ciekawostki

  • Przy Targowej 49 po wojnie otwarto sklep spożywczy oferujący towary praktycznie z całego świata. "Ten sklep pamiętam z dzieciństwa. Istniał jeszcze na przełomie lat 50/60. Właścicielkami tego sklepu były dwie siostry. Jedna z nich była wysoka i chuda a druga była niska i tęga. Ich obraz mam do dzisiaj. Ta druga to podobno matka Waldemara Marszałka,mistrza świata w zawodach motorowodnych. i przeważnie u niej robiliśmy jako dzieci zakupy bo łaskawiej na nas patrzyła niż jej siostra. Najczęściej kupowaliśmy cukierki zwane rybkami,banany z cukru i coś takiego co nazywało się makagigi. oraz lody na ciepło. W okresie przedświątecznym a szczególnie na Wielkanoc na wystawie stały baranki z cukru, jajka z czekolady różnej wielkości, od małych do bardzo dużych..Biegało się jeszcze do Marszałkowej (tak się mówiło) po bułkę paryską i chleb zwany łęczyckim, którego smak mam w ustach do tej pory." - wspomina Grażyna.
  • Ten sam inwestor w 1978 roku oddał do użytku jeszcze wyższy budynek przy ulicy Targowej 26/30.
  • Przez wiele lat w pawilonie handlowym funkcjonował oddział PKO.

Więcej na ten temat


Firmy i Instytucje


Galeria


Wasze komentarze

64x64

Zdzichu napisał:

Koszmar architektoniczny!!!
2012-02-09 21:45

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia