Nove Kino Praha nieczynne podczas EURO

01.03.2012
Otwarte w 2007 roku pierwsze cyfrowe kino w Polsce - Nove Kino Praha usytuowane na rogu ulic Kłopotowskiego i Jagiellońskiej na warszawskiej Pradze Północ będzie działało tylko do końca marca 2012 roku.

Powodem zamknięcia, a  raczej zawieszenia działalności - jak podkreśla Paweł Doktór, prezes spółki Max Film, do której należy kino - jest głównie budowa II linii metra. Prace prowadzone na Placu Wileńskim, przebudowa ulicy Targowej i zamknięcie dla ruchu prywatnego Mostu Śląsko-Dąbrowskiego spowodowały duże utrudnienia komunikacyjne, w wyniku których dojazd do kina nie jest już tak dogodny. Wobec tego spada ilość widzów i kino staje się niedochodowe.

Ponowne otwarcie ma nastąpić po zakończeniu budowy II linii metra a w tym czasie kino będzie wynajmowane na inne cele np. organizację szkoleń.

Trochę szkoda, gdyż zbliżające się EURO 2012 z pewnością zaowocowałoby wzrostem chętnych do obejrzenia filmów w dzielnicy, w której rozgrywane są mistrzostwa.


KJ

Więcej na ten temat


Firmy i Instytucje
Wasze komentarze

64x64

Obywatel z Pragi napisał:

Świetne kino nie wiem dlaczego taka decyzja znowu dysydenci wybierają sale konferencyjne zamiast wspaniałej rozrywki kulturalnej dla centralnej Pragi która staje się dominującym punktem towarzyskich spotkań młodych naprawdę to jest kpina żeby w tak debilny sposób tłumaczyć zamknięcie kina. Jest to jedyne kino w centrum Pragi świetnie usytuowane w spokojnym miejscu nie tak jak te molochy w centrach handlowych z całą watahą ludzi robiących zakupy wszędzie i w koło .
2012-03-17 22:45
64x64

Anonymous napisał:

SPOŁECZNY KOMITET OBRONY KINA PRAHA: adres:obrona_kina_praha@onet.pl Jesteśmy mieszkańcami Starej Pragi i nie zamierzamy dopuścić do likwidacji JEDYNEGO kina w dzielnicy. Protestujemy przeciwko zaprzestaniu działalności Novego Kina Praha, które jako „spadkobierca” starego Kina Prahana trwałe wpisało się w historię, kulturę i krajobraz Starej Pragi. Nie ulega wątpliwości, że po wybudowaniu drugiej linii metra, zmieni się oblicze Pragi Północ. Wzrośnie wartość usytuowanych tu nieruchomości oraz ceny najmu powierzchni komercyjnych. Poważnie obawiamy się, że ten właśnie fakt przyczynił się do podjęcia przez Max Film decyzji o zamknięciu kina. Czy nowoczesne cyfrowe Nove KinoPraha wkrótce podzieli losy innychprzejętych i zrujnowanych warszawskich kin, a na jego miejscu wyrośnie biurowiec lub inny, nie związany z kulturą, obiekt przynoszący krociowe zyski? Jak pokazuje rzeczywistość, Instytucja Filmowa Max Film, powołana do zarządzania kinami, najlepiej radzi sobie z likwidacją tych kin: • Syrena - obecnie jest studiem Superstacji, • Ochota – siedziba Och-Teatru • Relax - miejsce lokalizacji delikatesów Alma • Skarpa – poszło pod kilof, na jego miejscu stoi nowoczesny biurowiec • Nove Kino Praha – nowoczesne, klimatyczne kino wybudowane za grube miliony mniej niż 5 lat temu na miejscu starego Kina Praha – co z nim będzie? O Max Filmie już nie raz było głośno. Gdy spółka zdecydowała o sprzedaży kinaRelax, wielcy twórcy polskiego kina, tacy jak Kazimierz Kutz, Krzysztof Krauze czy Andrzej Wajda, podpisali list protestacyjny przeciwko Max Filmowi, zarzucając spółce, że działa na szkodę kultury polskiej pod pozorem zwiększania efektywności gospodarczej. Oto cytat ze strony www Max-Filmu: „Właścicielem Instytucji Filmowej MAX-FILM S.A. jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Działalność IF MAX-FILM związana jest z dystrybucją filmów, zarządzaniem kinami oraz promowaniem kultury i propagowaniem kinematografii polskiej i zagranicznej. Misja IF MAX-FILM odkrywa przed widzem świat sztuki filmowej. Inspiruje i edukuje poprzez propagowanie ambitnego kina polskiego i światowego oraz współpracę z wybitnymi twórcami. Działania prowadzone przez IF MAX-FILM są pomostem łączącym widza z jednym z najbardziej fascynujących obszarów kultury.” Czy w ramach tej misji kolejne kino „z duszą”, nowoczesne, nie mające jeszcze 5 lat,wybudowane za publiczne pieniądze, jedyne kino na Pradze Pónoc, stanie się supermarketem lub biurowcem? Mieszkańcy Pragi! Mieszkańcy Warszawy! Przyłączcie się do Społecznego Komitetu Obrony NovegoKina Praha. Zapraszamy do przesyłania swoich adresów e-mail, wskazówek, pomysłów i opinii i informacji na adres: obrona_kina_praha@onet.pl .
2012-03-08 12:38

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia