Radni zapytają o Muzeum Pragi

23.04.2013
Dziś o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Praga Północ na Kłopotowskiego 15 odbędzie się specjalne posiedzenie Rady Dzielnicy poświęcone tylko sprawie Muzeum Warszawskiej Pragi.

Budowa Muzeum Warszawskiej Pragi
W czasie nadzwyczajnej sesji Dyrektor Muzeum Historycznego zapozna radnych z zasadami funkcjonowania praskiego oddziału Muzeum Historycznego jakim jest Muzeum Pragi oraz odpowie na pytanie dot. przyszłości tej placówki.

Porządek obrad przewiduje dyskusję oraz przyjęcie stanowiska przez Radę Dzielnicy Praga Północ.

Temat Muzeum Pragi będzie również poruszony posiedzenie komisji DKDS w czwartek 25.04 o godz. 17 w Sali 210 II p. UD na Kłopotowskiego 15.

"Powinniśmy licznie przyjść na oba posiedzenia i wyrazić nasze niezadowolenie z likwidowania zespołu osób realizującego oraz projektu i programu Muzeum Pragi przez nas zaakceptowanego i wspólnie z nami realizowanego przez ten zespół. Nie wiemy jaki będzie los podarowanych przez nas pamiątek, która nowa ekipa uznała za źle dobrane. Obecność wszystkich zaangażowanych w obronę Muzeum na tych posiedzeniach bardzo potrzebna. Będziemy niezadowolonymi Obywatelami, którzy nie mają zaufania do Nekady ( odpowiedzialna za zburzenie Parowozowni), i którzy będą  za rok wyborcami." - zachęca Antoni Dąbrowski ze Związku Stowarzyszeń Praskich.

Obywatelski Komitet Obrony Muzeum Pragi

Wczoraj w Sensie Nonsensu odbyło się spotkanie, na którym powołano Obywatelski Komitet Obrony Muzeum Pragi. O dalszych jego krokach będziemy informować.

Nie dla likwidacji Muzeum Warszawskiej Pragi

Osoby, którym bliski los naszej placówki mogą dołączyć się do prowadzonej akcji na facebooku:
https://www.facebook.com/groups/364617500313359


TJ

Więcej na ten temat


Firmy i InstytucjeWasze komentarze

64x64

xyz napisał:

Do Natalii: przecież zespół, który niedawno liczył jakieś 8 osób liczy już tylko trzy osoby (nie licząc nowej pani koordynator). Kto więc mówi prawdę, bo chyba nie Nekanda-Trepka...
2013-04-25 22:06
64x64

natalia napisał:

sprawozdanie znalazłam na FB radnego kamila ciepieńko, to też chyba szef komisji kultury, wklejam: "Dziś podczas nadzwyczajnej sesji Rady Dzielnicy, dyrektor Muzeum Historycznego m.st. Warszawy Ewa Nekanda-Trepka, zadeklarowała, że zespół, który dotychczas działał w ramach Muzeum Pragi nie zostanie rozbity. Kontrolę nad nim przejmie jednak koordynator: Aleksandra Czyżewska, m.in. prezes Stowarzyszenia Forum Rewitalizacji, specjalistka ds rozwoju lokalnego i regionalnego z międzynarodowym doświadczeniem. Dyrektor zapewniła też radnych, że ani koncepcja muzeum, ani też jego przyszłość nie są zagrożone. Trzymamy za słowo i kontrolujemy:)"
2013-04-25 10:13
64x64

tylko pytam napisał:

Dlaczego nie ma sprawozdania z tego spotkania?
2013-04-24 23:57
64x64

uczestnik napisał:

Faktycznie, Nekanda-Trepka kłamała ile wlezie, ale radni i tak nie dali się zwieść jej łgarstwom...
2013-04-23 23:06
64x64

pamiętliwy napisał:

A co może Nakanda powiedzieć radnym? Pewnie - jak to ma od lat w zwyczaju - będzie ściemniała...
2013-04-23 15:08
64x64

wyborca z prawej str napisał:

Dobrze, że powstał taki Komitet. Może następnym krokiem będzie oddzielenie Muzeum Warszawskiej Pragi od nieudolnej centrali z Muzeum Historycznego i stworzenie naszego prawdziwego muzeum?
2013-04-23 12:01
64x64

praski darczyńca napisał:

Chodzą słuchy, że Muzeum Historyczne chce się pozbyć części eksponatów, przekazując je innym muzeom. Jakie mamy gwarancje, że tego samego nie zrobią z ofiarowanymi przez nas eksponatami dla Muzeum Warszawskiej Pragi? Z dotychczasowej działalności pani Nekandy-Trepki jasno wynika, że nie lubi ona Pragi...
2013-04-23 11:58

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia