Poligonowa zamknięta dla ruchu

13.05.2013
Od 14 maja w związku z przebudową ulicy Poligonowej zamknięte dla ruchu będą ulice: Poligonowa i fragment ulicy Motorowej na Gocławiu.

Zamknięta ulica Poligonowa

Do końca roku zmotoryzowanych mieszkańców Przyczółka Grochowskiego czekają spore utrudnienia związane z przebudową głównej ulicy ich osiedla, jaką bez wątpienia jest ulica Poligonowa.

Nic pewnego...

Firma FAL-BRUK wygrała przetarg na II etap przebudowy ulicy i będzie odpowiedzialna również za wprowadzanie nowej organizacji ruchu w rejonie prac. Niestety, kiedy dziś na 4 godziny przed planowanym rozpoczęciem prac odwiedziliśmy ulice Gocławia ujrzeliśmy tylko dwie tablice informujące o zamknięciu dla ruchu ulicy Poligonowej i Motorowej.

Zatem z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, iż jeszcze jutro w godzinach porannego szczytu ruch odbywać będzie się normalnie. Choć i tego nie można być pewnym, ponieważ wykonawca prac jest znany z dość marnej organizacji ruchu na remontowanych ulicach, czego przykładem jest choćby remont ulicy Skaryszewskiej czy Markowskiej...

Jeśli opierać się wyłącznie na zastanym wieczorem, 13 maja stanie oznakowania ulic, Poligonowa zostanie zamknięta od Latyczowskiej do Międzyborskiej, natomiast Motorowa od Franciszka Żymirskiego do Poligonowej.

Nowa ulica pod koniec roku

Ulica Poligonowa zostanie przebudowana na długości 480 m na odcinku od ulicy Ostrobramskiej do ulicy Kompasowej. Przygotowany projekt przewiduje: na odcinku od nowego ronda przy ul. Kompasowej do ulicy Motorowej - jedna jezdnia dwukierunkowa o szerokościowi 7 m - dwa pasy ruchu po 3,5 m szerokości. Na odcinku od ulicy Motorowej do ul. Ostrobramskiej - dwie jezdnie jednokierunkowe o szerokości od 6 do 6,5 m po dwa pasy ruchu po 3,0 - 3,25 m. Zostanie też zbudowane nowe, dwupasmowe, o szerokości jezdni 10,0 m rondo "Motorowa".

Przy ulicy zostanie wytyczona ścieżka rowerowa, z tym, że na odcinku od Ostrobramskiej do Motorowej będzie przebiegała po dwóch stronach ulicy. Przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna w obrębie skrzyżowania z ulicą Ostrobramską (również ma wylocie ul. Grenadierów), jak i zostanie zbudowana od podstaw nowa sygnalizacja przy budynku Sądu Okręgowego Warszawa Praga.

Przy ulicy powstaną 4 przystanki autobusowe z zatokami. Zostanie wykonane odwodnienie, ułożone nowe chodniki z otaczającą je zielenią. Wzdłuż ulicy ustawione zostaną nowe słupy oświetleniowe.

Wraz z przebudową ulicy, przebudowana będzie także sieć infrastruktury podziemnej: wodociągowej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, gazowej, sieci cieplnej, oświetlenia i energetyki a także sieć telekomunikacyjna.

Termin zakończenia inwestycji, której koszt wyniesie ponad 7,6 mln zł przewidziano do 10 grudnia 2013 roku.

TJ

Więcej informacji


Galeria


Zamknięta ulica Motorowa


Wasze komentarze

64x64

Ya napisał:

Bodajże w piątek (20.09) na poligonowej pojawiła się tablica informacyjna, że od 25.09.13 nastąpi przebudowa ul Poligonowej. To ja się pytam, co na tej ulicy dzieje się od kilku tygodniu, skoro asfalt został sfrezowany co najmniej kilka tygodni temu, w nawierzchni są dziury i wyrwy (po deszczu strach jechać, bo nie wiadomo w co się wpadnie) a na dokładkę bez przerwy pracują tam koparki i inny ciężki sprzęt. Aż się boję czego spodziewać się 25 września... a tu proszę link do filmiku http://youtu.be/q_uzW8g0yYQ tak wygląda ul. Poligonowa 23 września... Zaiste, nazwa ulicy nie pozostawia złudzeń...
2013-09-23 14:48
64x64

elan napisał:

2013.07.16 Elan Już widnieje w zarysach nowo budowane rondo przy ul. Motorowej. Wielkością przypomina rondo ONZ. Ciekawe po co w tym rejonie tak olbrzymie rondo skoro wokół są wąskie uliczki. W dalszym etapie budowy zlikwidowane zostaną wszystkie miejsca parkingowe wzdłuż Poligonowej a po obu stronach ulicy projekt funduje nam mieszkańcom ścieżki rowerowe, które w perspektywie będą kolidować z ruchem pieszym. Pomysłowości projektantom nie brakuje skoro nie wzięli pod uwagę dojazdu do budynków mieszkalnych, które stoją w pobliżu ronda.
2013-07-16 11:26
64x64

MD napisał:

Dzisiaj jest 1.07.2013 i ruch dalej nie jest zorganizowany. Żeby wyjechać z Przyczółka potrzeba 15 min (poza godzinami szczytu) i 3 km. Administracja Przyczółka nic sobie z tego nie robi, a wystarczyłoby tylko złożyć pachołki blokujące przejazd na skrzyżowaniu Żymirskiego/Kwarciana,bo jak usłyszałam od Pana z administracji samochody zniszczą asfalt! a Burmistrz nie dołoży się do naprawy nawierzchni. Nieważne, że ulica jest dla mieszkańców osiedla i administracja zatrudniona jest przez nich i dla nich.
2013-07-02 00:06
64x64

ja napisał:

Czy to żart??? Będzie jakiś objazd dla mieszkańców Przyczółka? Dobre połączenie do Ostrobramskiej?
2013-05-16 16:03
64x64

aoni napisał:

jak się teraz wydostać na ostrobramską? o.O do konca roku??? wtf?!
2013-05-14 21:36
64x64

normal napisał:

mam samochód na parkingu na rogu ostrobramskiej i motorowej. Jak wyjechać stamtąd do miasta
2013-05-14 17:08
64x64

tyle napisał:

Zlikwidują wszystkie parkingi wzdłuż poligonowej- w zamian niepotrzebne drogi rowerowe(nawet po obu stronach).. Ja nie wiem gdzie ludzie będą parkować tym bardziej że już przed przebudową nie było gdzie stawać
2013-05-14 14:51

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia