Ruszyła przebudowa Poligonowej

14.05.2013
Od wtorku, 14 maja ruszyła przebudowa ulicy Poligonowej na Gocławiu. Na razie drogowcy wyłączyli z ruchu odcinek pomiędzy ulicami Międzyborską a  Lechitów. Nieprzejezdny jest również fragment ulicy Motorowej od Żymirskiego do Poligonowej.

Przebudowa ulicy Poligonowej
Nowa organizacja ruchu

Wykonawca prac, firma FAL-BRUK przygotowała objazd zamkniętego odcinka ulicy. I tak kierowcy jadący od strony ulicy Ostrobramskiej aby dojechać do ulicy Jeziorańskiego pojadą ulicami: Międzyborską, Kakowskiego i Kompasową. Natomiast dla aut jadących ulicą Motorową wyznaczono objazd ulicami: Ostrzycką, Bracławską, Kwarcianą i otwartym w zeszłym roku fragmentem ulicy Poligonowej do Jeziorańskiego.

Choć oba objazdy wyglądają logicznie, tabliczki informacyjne umieszczone zostały tylko raz, na samym początku objazdu. Szkoda, że firma nie wzięła pod uwagę faktu, iż dla osób spoza terenu osiedla Przyczółek Grochowski znajomość niewielkich uliczek osiedlowych może być już problemem. Dlatego apelujemy o dostawienie kilku znaków - strzałek informujących o przebiegu objazdu i potrzebie skrętu.

Bez większych utrudnień

Pierwszy dzień upłynął bez większych utrudnień. Jednak trzeba przyznać, iż wielu kierowców było mocno zaskoczonych widząc zamkniętą ulicę. Po południu niektórzy, nie zważając na prowadzone od rana prace, w czasie których zdążono już usunąć warstwę asfaltu, brawurowo wjeżdżali na wyłączony z ruchu fragment ulicy. Dziś było to jeszcze możliwe, za kilka dni pozostaną już tylko objazdy.

Termin zakończenia całej przebudowy ulicy przewidziano do 10 grudnia 2013 roku.


TJ

Więcej informacji


Galeria


Przebudowa ulicy PoligonowejPrzebudowa ulicy PoligonowejPrzebudowa ulicy PoligonowejPrzebudowa ulicy PoligonowejPrzebudowa ulicy Poligonowej


Wasze komentarze

64x64

Kamil napisał:

jak na razie nic nie robią już 2 tydzień, rondo prawie ze gotowe jeszcze znaki i druga warstwa asfaltu ale to pewnie dopiero jak zrobią całą poligonową, dopiero będzie się działo jak rozkopią poligonową
2013-08-16 23:20
64x64

M. Pruta z Przyczółk napisał:

W obecnej chwili tj. 2 - 5 sierpnia przy wymianie nawierzchni na ostrobramskiej w stronę Fildorfa w połączeniu z przebudową Poligonowej daje totalny absurd z dojazdem choćby do budynku poligonowa 1. Pokazuje to jak nie odpowiedzialni są urzędnicy planujący przebudowy w Warszawie. Jestem pewny, że jak takie remonty wypadają w bliskości ich miejsc zamieszkania to na pewno nie musza jeździć w kółko 5 - 10 km aby dojechać do swojego domu. A wystarczyło pomyśleć i na czas przebudowy ul. Poligonowej otworzyć przejazd ul. Żymirskiego. W zimę 2011/2012 jak był pierwszy etap budowy ul. Poligonowe od Jeziorańskiego w stronę ul. Ostrobramskiej to jeszcze ktoś pomyślał i otworzył ul. Żymirskiego, a dziś zupełnie bez pomyślunku. Mam jednak nadzieję, jeżeli remont ma potrwać do 10 grudnia to ktoś z Państwa pójdzie po rozum do głowy i ułatwi nam życie i otworzy przejazd ul. Żymirskiego. Pozdrawiam wakacyjnie
2013-08-04 23:08
64x64

M.Woźniak napisał:

Ulica Żymirskiego zrobiła sie za wąska na ruch tranzytowy. Ale czy inwestorzy remontu nie pomysleli, aby na te pół roku (do grudnia 13) otworzyć tymczsowy wyjazd z Motorowej w prawo w Ostrobramską? Wystarczyłoby zrobić tymczasową jezdnię i krawężniki ograniczające z trójkątem w środku. M.W. z Przyczółka.
2013-06-13 18:09
64x64

Febo napisał:

Ktoś, kto planował objazd był chyba niespełna rozumu, aby cały ruch puścić naokoło Ostrzycką i Bracławską. A wystarczyło troszkę pomyśleć i otworzyć na czas remontu ulicę Żymirskiego. Ale oczywiście urzędnicy zawsze jak coś zrobią, to ręcę opadają... a potem się dziwią że ludzie ich nienawidzą. Jak można tak utrudniać życie mieszkańcom? otwarcie Żymirskiego polega jedynie na zdjęciu zamykanej na kłódkę blokady... nie wymaga żadnego remontu czy przebudowy... no ale jak jak zwykle NIEDASIE. Ludzie muszą dzwonić po urzędach z interwencją, bo oni nie mogli wcześniej pomyśleć. Do końca roku chcą robić objazd ulicą Bracławską, na której skrzyżowaniu z Cyrklową nie mogą się nwet wyminąć dwa samochody!!!
2013-05-15 15:52

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia