Zamykają ulicę Chrzanowskiego

15.06.2013
Od poniedziałku, 17 czerwca rusza przebudowa ulicy Wojciecha Chrzanowskiego na Grochowie. W pierwszym etapie prac zamknięty dla ruchu zostanie odcinek od ulicy Wiatracznej do ulicy Ludwika Mycielskiego.

Rusza przebudowa ulicy Chrzenowskiego
Objazdy i zmiany w komunikacji

Objazd zamkniętego odcinka wyznaczono ulicami: J. Dwernickiego - L. Mycielskiego lub J. Dwernickiego - Podskarbińska - W. Chrzanowskiego.

W związku z rozpoczęciem przebudowy ul. Chrzanowskiego, od 17 czerwca, linia autobusowa 123 zostanie skierowana na trasę zmienioną, przebiegającą od skrzyżowania ulic: Wiatraczna/Szaserów/L. Dwernickiego ciągiem ulic: L. Dwernickiego - Podskarbińska - Mińska i dalej swoją trasą podstawową.

Utrudnienia w tym etapie potrwają do połowy lipca. W kolejnych etapach prace przeniosą się na odcinki bliżej ulicy Podskarbińskiej.

Nowa ulica

Ulica Chrzanowskiego zostanie przebudowana na na odcinku od skrzyżowania z ulicą Podskarbińską do skrzyżowania z ulicą Wiatraczną. Zostanie wykonana nowa nawierzchnia z asfaltobetonu. Po dwóch stronach zostaną ułożone nowe chodniki, pojawi się również ścieżka rowerowa. Projekt zakłada montaż nowego oświetlenia wraz z zabezpieczeniem istniejących kabli elektroenergetycznych kolidujących z projektowanym zagospodarowaniem terenu.

Prace, których koszt wynosi 4 045 mln zł wykonuje firma Królik Włodzimierz KROL. Zakończenie inwestycji ma nastąpić do 30 czerwca 2014 r.

Wycinka drzew

W czasie prowadzonych prac ze względów sanitarnych zostanie wyciętych 52 drzewa. Są to głównie klony i lipy, które mają chory pień, głęboko spękaną korę lub są drzewami uschniętymi czy usychającymi. Dwa drzewa zostaną usunięte z uwagi na kolizję z nowym projektem.

W miejsce usuniętych drzew zostaną posadzone nowe w ilości 61 szt.


TJ

Więcej informacji


Galeria


 Materiały UM Warszawa

Wasze komentarze

64x64

Grzegorz Ciegotura napisał:

Wypadało by zaktualizować co jakiś czas śledzić na bieżąco postępy prac remontu " praskiej autostrady" bo z moich obserwacji wynika ze prace idą ślamazarnie i czy się stoi czy się leży kasa się należy.
2013-08-05 07:51
64x64

Wentyl napisał:

Nie wiesz po co robią taką fajną drogę? Tak, tak nowi mieszkańcy osiedla po MPT potrzebują wygód
2013-06-16 19:04
64x64

Grzegorz Ciegotura napisał:

Witam Już kilka lat temu widziałem zatwierdzony już projekt przebudowy ul. Chrzanowskiego. Moim skromnym zdaniem dzielnica wyrzuca pieniądze w błoto. Po co komu ,na pewno nie rowerzystom ścieżka rowerowa znikąd do nikąd , ulica o uspokojonym ruchu i to w ulicy można dopuścić ruch rowerów wyznaczając pas dla rowerów. Po co komu jezdnia szeroka jak Wisła , dwa kierunki ruchu każdy po 3,5 m szerokości. I jeszcze jedna sprawa która mnie poraża ,termin zakończenia prac 06.2014. niecałe 0,5-0,6 km ulicy remontuje się przez rok???Powstanie taki sam knot za kilkanaście mln zł jak na Pl. Szembeka. Łatwo wydaje się czyjeś pieniądze.
2013-06-16 08:22

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia