Fotoradar na Radzymińskiej?
Dodano: 20.06.2013, modyfikacja: 25.06.2013

Zmiany potrzebne
Znaczne natężenie ruchu, który w czasie budowy II linii metra przybrał już znaczne rozmiary wymusza pilne rozwiązanie problemu.
"Nie ma drugiego takiego miejsca na Pradze Północ z taką ilością zdarzeń drogowych" - informowali przedstawiciele policji z czym natychmiast zgodził się radny Mariusz Borowski: "Na Pradze nie ma. Ja sam jestem żywym chodzącym świadkiem. Ubiegły rok - wrzesień - dzień w dzień trzy dni pod rząd dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych."
"W zeszłym tygodniu potrącił mnie samochód na skrzyżowaniu Radzymińskiej i Grodzieńskiej. Chciałam się dowiedzieć czy propozycja Tempo 30" będzie wdrożona" - pytała mieszkanka, która przyszła na spotkanie w kołnierzu ortopedycznym - "pamiątce" ostatniego nieszczęśliwego zdarzenia.
"Jeżdżę samochodem i widzę, że nikt tego ograniczenia nie przestrzega. Jak się jedzie 40 km/h to jest się najwolniejszym samochodem. Wszyscy wymijają z lewej, z prawej. Czy można ustawić tam radar?" - mówił pan Konrad.
Światła raczej nie...
"Zastawienie całej Radzymińskiej światłami nie będzie dla części z państwa rozwiązaniem, bo to będzie wiązało się z jeszcze wolniejszym niż 30 km/h potokiem samochodów" - tłumaczył Zastępca Burmistrza Dzielnicy - Jarosław Sarna.
Może fotoradar?
"To może wystąpimy do straży miejskiej aby zamiast stać na ulicy Grochowskiej przenieśli się na jakiś czas na Radzymińską..." - zaproponował jeden z mieszkańców.
"Jeśli taki będzie postulat ja bym obstawał za ustawieniem fotoradaru w tym miejscu. Mam na myśli przenośny fotoradar dobrze znamy z Kamionka, który mógłby stać na trójnogu raz tam a raz tu. Ewentualnie porozmawiamy z ITD o możliwości ustawienia stacjonarnego fotoradaru" - tłumaczył Jarosław Sarna.
"Czy jest to trudna procedura do przeprowadzenia? Bo nie ukrywam, że jestem żywotnie zainteresowany rozwiązaniem kwestii bezpieczeństwa" - dopytywał radny ze Szmulowizny, Mariusz Borowski.
Zamknięcie przejazdu kolejowego?
"Nie wiem czy ta dzisiejsza rozmowa o fotoradarze do końca jest celowa. Jeden z wniosków, który jest i mnie przekonuje to zamknięcia przejazdu kolejowego. Ruch, który będzie się odbywał Radzymińską będzie dopuszczał znalezienie się na Targówku, ale nie będzie możliwości poprzez przejazd dostania się na "dużą" Radzymińską" - mówił Jarosław Sarna.
W przypadku zamknięcia przejazdu potok samochodów na "małej" Radzymińskiej ulegnie tak znacznemu zmniejszeniu, iż celowość ustawienia stacjonarnego fotoradaru będzie już niewielka. Jednak aby móc wprowadzić to rozwiązanie konieczne jest dokończenie budowy II linii metra oraz oddanie do użytku Trasy Świętokrzyskiej, której budowa od Kijowskiej w kierunku Targówka ma się rozpocząć już wkrótce. Zakończenie budowy całej trasy planowane jest w ciągu 2-3 lat.
Mieszkańcy wybiorą?
Które z tych rozwiązań zostanie wdrożone? Obecnie najbardziej prawdopodobne wydaje się ustawienie mobilnego fotoradaru dobrze znanego z ulicy Grochowskiej. Jednak aby do tego doszło potrzeba większej inicjatywy mieszkańców. "W Wawrze dało radę na wniosek mieszkańców, tak, że myślę że i tu da radę. Tylko muszą być od państwa petycje do komendanta w tej sprawie" - tłumaczył przedstawiciel straży miejskiej.
Wnioski w tej sprawie można przesyłać bezpośrednio również do Urzędu Dzielnicy Praga Północ.
TJ
Więcej informacji
Sonda
Poprawę bezpieczeństwa na ulicy przyniesie: |
|
|
Najczęściej czytane
Najnowsze informacje
wstecz
Wasze komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii