Trwa budowa ulicy Cukrowniczej

03.09.2013
Z mapy drogowej Pragi Południe systematycznie znikają ostatnie drogi gruntowe. Jedną z nich jest właśnie budowana ulica Cukrownicza na Gocławku.

Przebudowa ulicy Cukrowniczej
Idzie nowe!

Ulica, która jeszcze do niedawna mogła oddać klimat dawnego Gocławka zostanie zbudowana od nowa na odcinku od ulicy Rożnowskiej do ulicy Makowskiej.

W czasie prowadzonych prac zostanie wykonana nowa, asfaltowa droga z dwoma pasami ruchu o szerokości 5,5 każdy. Przy ulicy powstanie nowy obustronny chodnik. Wykonane zostanie również odwodnienie, ustawione nowe latarnie oraz urządzona zieleń. Realizowany projekt nie przewiduje budowy ścieżki rowerowej.

Wykonawcą wszystkich prac na przebudowywanej ulicy jest spółka Mabau Polska. Całkowity koszt tej inwestycji to 379 tys zł. Prace mają się zakończyć do 25 września 2013 roku.

Warto jeszcze dodać, iż udało się skoordynować roboty budowlane z firmą Dalkia (dawny SPEC), która dokonała przyłączenia jednego z bloków osiedla Olszynka Grochowska do sieci ciepłowniczej.

Kolejne w przyszłym roku


W 2014 roku na terenie Pragi Południe znikną na zawsze kolejne drogi gruntowe, takie jak: Bitwy Grochowskiej i Pokucka przy Parku Szypowskiego "Leśnika" czy ulica Ignacego Kruszewskiego na Grochowie, na której przebudowę mieszkańcy czekają już wystarczająco długo.


TJ

Więcej informacji


Galeria


Przebudowa ulicy CukrowniczejPrzebudowa ulicy CukrowniczejPrzebudowa ulicy Cukrowniczej

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia