Tempo 30 na Pradze Północ?

Dodano: 16.09.2013, modyfikacja: 16.09.2013
Ograniczenie prędkości na całej ulicy Kawęczyńskiej oraz utworzenie strefy TEMPO 30 w rejonie Michałowa i Szmulowizny Wschodniej na Pradze Północ, a w następnych etapach objęcie kolejnych obszarów śródmiejskich Pragi Północ strefą TEMPO 30 - to postulaty zgłoszone do władz dzielnicy i Warszawy przez Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców "MICHAŁÓW".

Ulica Kawęczyńska w czasie przebudowy

Tempo 30 km/h na całej Kawęczyńska bez ciężarówek

Po zakończonej niedawno przebudowie ulica Kawęczyńska będzie miała dwa ograniczenia prędkości: 50 km/h na odcinku od Ząbkowskiej do Folwarcznej i 30 km/h od Folwarcznej w kierunku Bazyliki NSJ. Zdaniem PSM "Michałów" ulica Kawęczyńskiej pomiędzy ulicą Folwarczną a ulicą Ząbkowską powinna zostać objęta strefą TEMPO 30 wraz z wprowadzonym zakazem ruchu ciężarowego na całej długości tej ulicy.

Powiększona strefa

W drugim postulacie stowarzyszenie wnioskuje o wprowadzenie na całym obszarze ograniczonym ulicami: Kawęczyńska, Radzymińska oraz torami kolejowymi linii legionowskiej strefy Tempo 30 (z wyłączeniem ul. Radzymińskiej). W tym przypadku zmiany nie będą rewolucyjne, gdyż już obecnie ograniczenie prędkości do 30km/h wraz z technicznymi barierami ograniczającymi prędkość wprowadzono na ulicach: Kawęczyńskiej, Otwockiej, Łochowskiej, Siedleckiej czy Grajewskiej.

Dlaczego warto?

"Objęcie całego tego obszaru strefą Tempo 30 uporządkuje i uprości obowiązujące zasady ruchu drogowego na tym obszarze, ograniczy liczbę koniecznych znaków drogowych, ograniczy hałas i zanieczyszczenia komunikacyjne, zwiększy komfort życia mieszkańców oraz polepszy bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów" - czytamy w przesłanym przez stowarzyszenie dokumencie.

Będą kolejne?

Gdyby się udało wdrożyć  strefę TEMPO 30 na Szmulowiźnie, kolejnym obszarem, na którym będą podejmowane próby uspokojenia ruchu samochodowego będzie Nowa Praga z obszarem między Al. Solidarności, Jagiellońską, Ratuszową, 11 Listopada, Szwedzką do Al. Solidarności.

Ekoterroryści...

Jednak nie wszystkim pomysł przypadł do gustu. "30 km to śmieszne. Proszę jechać z taką prędkością to ciśnienie panu skoczy! I tak nie będę tego przestrzegać. !@#$$ Ekoterroryści..." - kończy kierowca czarnego nissana.


TJ

Więcej informacji

Wasze komentarze

64x64

Konrad napisał:

@mar4 Szanowna Koleżanko/ Kolego Warszawa jest naszym wspólnym miastem. Używając Twojej przenośni jest to nasze wspólne mieszkanie. Urządzając je tak aby nam wszystkim było w nim wygodnie poprawimy komfort życia wszystkich mieszkańców. Pamiętajmy o dobru ogułu a nie wyłącznie własnym interesie. Tworząc Pragę przyjazną dla ludzi, stworzymy tu miejsce w którym wszyscy będą chcieli przebywać. polecam film: http://youtu.be/ELGx4JrJqV8
2013-09-18 09:37
64x64

mar4 napisał:

Koledzy i Koleżanki z Michałowa ,meblujcie po swojemu swój dom.Inne domy zostawcie w spokoju.Na Michałowie jest co robić.Jesteście tylko Grupą z Osiedla a rościcie sobie prawa ido urządzania życia sąsiadom.Trochę pokory.
2013-09-17 21:38
64x64

Zbyszek Prażanin napisał:

To jest teren wysoce zurbanizowany, o gęstej zabudowie MIESZKANIOWEJ. Samochody powinny tam jeździć wonlo. "Prawdopodobieństwo skutku śmiertelnego wypadku pieszego i samochodu przy różnej prędkości uderzenia przy prędkości samochodu 40 mil na godzinę (64,4 km/h) w wypadku ginie 90% pieszych, przy prędkości 30 mil na godzinę (48,3 km/h) umiera już tylko 20% pieszych, a przy prędkości 20 mil na godzinę (32 km/h) jest to jedynie 3% pieszych uczestniczących w wypadkach.Można zatem śmiało uznać, że ograniczenie prędkości do 30 km/h ratuje życie" Być może gdyby Strefa była rozszerzona na całą Starą Pragę nie doszłoby do tej tragedii: http://m.warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,106541,13736923,_Pamietam_huk__kiedy_auto_zabilo_tu_11_latke___LIST_.html
2013-09-17 00:29
64x64

Drewniak napisał:

Szanowna Pani Anonim, ruch na Kawęczyńskiej projektował Miejski Inżynier Ruchu, proszę do niego uwagi skierować.
2013-09-16 22:54
64x64

PSM "MICHAŁÓW" napisał:

Sprawa blokowania przez zjeżdżające tramwaje pasa ruchu na Kawęczyńskiej była przez nas wielokrotnie zgłaszana. Odpowiedzialne służby (ZTM, Tramwaje Warszawskie) nie potrafiły jej niestety jak dotąd rozwiązać.
2013-09-16 22:30
64x64

Anonim napisał:

Kto i jak długo nad tym myślał ,ciekawa jestem czy osoba która projektowała cały ruch na Kawęczyńskiej próbowała wjechać na parking znajdujący się w szkole zgodnie z przepisami ruchu drogowego wieczorem jak zjeżdżają tramwaje do zajezdni to jest po prostu jakiś pier... żart. Gratuluję tej osobie inteligencji i pomysłowości.
2013-09-16 22:05

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Sonda

Co sądzisz o planach wprowadzenia strefy Tempo 30 na Szmulowiźnie?Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia