Koniec remontu rzeźby. Syrenka wypiękniała!

02.10.2013
Od poniedziałku 30 września br. mieszkańcy i turyści mogą znowu podziwiać odnowioną rzeźbę Syrenki.

Syrenkap przed Urzędem na Grochowskiej
Prezent na 40 urodziny!

Figura z uwagi na zły stan techniczny była poddana gruntowanej renowacji. Rzeźba autorstwa prof. Jerzego Chojnackiego została wyczyszczona i zakonserwowana. Syrenka została pokryta wartą farby, która stopniowo będzie zmieniać się w patynę.

Prace zlecone i finansowane przez Urząd Dzielnicy Praga Południe wykonała firma Perfect Clean.

TJ

Więcej na ten temat


Obiekty


Instytucje


Galeria


Rzeźba Syrenki w 2011 rokuRzeźba Syrenki w 2011 roku

Wasze komentarze

64x64

Magdalena Czerwosz napisał:

Proszę nie nazywajcie Jerzego Chojnackiego profesorem, bo będzie się w grobie przewracał. Oczywiście taki tytuł to nic złego, ale on był artystą i tytuły miał za nic, a profesorem naprawdę nie był. A co do Syrenki, bez miecza i tarczy, ale z kwiatkami - to takie jej przedstawienie jest bardzo znamienne. Autor jej choć pochodził z Włodawy, szkoły kończył w Zakopanem i Krakowie, to studia odbył już w Warszawie. Z Warszawą związał się na zawsze przez swój udział w Powstaniu, za co zapłacił pobytem w obozach koncentracyjnych Mauthausen- Gusen i Gross - Rosen. Wrócił jednak szczęśliwie do Warszawy. Swojej Syrence dał tylko kwiaty do rąk.
2013-10-05 01:11
64x64

WF napisał:

ale brzydka ta rzeźba!
2013-10-02 20:18

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia