Fontanna na placu Szembeka rozpoczyna sezon

Dodano: 14.04.2014, modyfikacja: 15.04.2014
Już dziś pracownicy firmy Motyw z Łodzi wykonają po zimowej przerwie wstępny rozruch miejskiej fontanny na placu Szembeka. Uruchomienie docelowego trybu zaplanowano na czwartek - 17 kwietnia.

Fontanna na Placu Szembeka


Kolorowa fontanna

Fontanna wykonana przez firmę Watersystem posiada 62 dysze Aquajet ukryte w nawierzchni odnowionego w ubiegłym roku placu. Dysze ustawione w dwóch równoległych do siebie liniach sprawiają, iż woda "tańczy i skacze" w górę do wysokości 1,5 metra, a potem ucieka przez stalowy ruszt pod ziemię.

Dodatkowo atrakcją fontanny są kolorowe podświetlenia ledowe. Ich program w zależności od potrzeb może być oczywiście zmieniany. Nad wszystkim czuwa system uzdatniania wody FRM600.

Przypominamy, iż woda tak jak we wszystkich fontannach miejskich, pomimo uzdatniania i dezynfekcji nie jest przeznaczona do picia i kąpieli.

Umowa podpisana z firmą Motyw na 2 lata przewiduje konserwację oświetlenia placu Szembeka oraz wykonywanie konserwacji i eksploatacji instalacji fontanny w okresie od 15 kwietnia do 15 października. Jej koszt to prawie 59 tys zł.


TJ

Więcej na ten temat


Galeria


Fontanna na Placu SzembekaFontanna na Placu SzembekaFontanna na Placu SzembekaFontanna na Placu SzembekaFontanna na Placu Szembeka

Wasze komentarze

64x64

szaser57 napisał:

Dodatkową atrakcją pl Szembeka i tych kiczowatych fontann , nie wspomnę o " różowych lampionach " jest to że miejscowa " ludność " i ich dzieciarnia w sezonie zaoszczędzi na myciu dzieci. Jakby nie patrzeć kicz ogólny za 22 mln + aneks i już się rozpada.
2014-04-17 19:15

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia