Linia 24 nie dla Gocławka

28.04.2014
Zarząd Transportu Miejskiego przygotował projekt zmian w układzie komunikacyjnym, które wejdą w życie po otwarciu centralnego odcinka II linii metra. Jedna nich przewiduje skrócenie trasy linii 24 od strony Bemowa do ronda Wiatraczna. Wprowadzenie zmian oznacza, iż bezpośrednio z Gocławka do Centrum będzie jeździła tylko linia 9.

Linia 24 - Pętla Gocławek

"Szóstka" powraca

Skrócenie linii 24 do "Wiatraka"  pozwoli uzyskać na pętli Gocławek miejsce dla powracającej "szóstki", a także często kursującej linii 9, która ma wozić pasażerów z częstotliwością - 5 minut w godzinach szczytu, 7 - 8 minut poza godzinami szczytu i w święta.

Oprócz wspominanej linii 9 z Gocławka według propozycji ZTM mają kursować: linia 3 na trasie:  Annopol - Rembielińska - Odrowąża - 11 Listopada - Targowa - Zamoyskiego - Grochowska – Gocławek - Częstotliwość kursowania - 10 minut w godzinach szczytu, 15 minut poza godzinami szczytu i w święta oraz linia 6 na trasie: Koło - ... - Jagiellońska - Targowa - Grochowska - Gocławek. Częstotliwość - 10 minut w szczycie, 15 minut poza godzinami szczytu i w święta.

Warto również dodać, że rozkład "trójki" zostanie skoordynowany z rozkładem linii 6 i 25.

Do Centrum tylko 9

"Szanowni Państwo, chciałbym zwrócić Państwa uwagę na planowaną korektę tras tramwajowych po otwarciu II linii metra, a konkretnie wycofania linii 24 na odcinku Rondo Wiatraczna-Pętla Gocławek. Po tej zmianie dojazd do Centrum dla mieszkańców Grochowa Północnego zapewniać będzie jedynie linia 9, co w mojej opinii jest niewystarczające. Może warto przyjrzeć się bliżej sprawie
i spowodować dyskusję na ten temat" - pisze w liście do naszej redakcji - Karol Stępień

Konsultacje do końca czerwca

Pasażerowie komunikacji swoje uwagi będą mogli przekazywać także pocztą tradycyjną - ul. Żelazna 61, 00-848 Warszawa, z dopiskiem "konsultacje" lub elektroniczną - konsultacje@ztm.waw.pl, a także w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM.

Czekamy na P+R

Nieciekawy los ciągle rozbudowującego się Gocławska zapewne rozwiązałaby budowa dużego węzła przesiadkowego w rejonie węzła Marsa wraz z rozbudowaną i przeniesioną pętlą tramwajową. Niestety, inwestycji tej, planowanej od 2006 roku nie ma dziś nawet w wieloletnim planie inwestycyjnym stolicy...

TJ

Więcej na ten tematWasze komentarze

64x64

Aud. napisał:

Praga-Południe – 28.05, godz. 18.30-21.30, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2 http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/we-udzia-w-konsultacjach-spotkania-w-dzielnicach jak się masą nie pójdzie i w obronę komunikacji Gocławka nie weźmie to gucio będzie
2014-05-14 16:06
64x64

Aud. napisał:

Ciekawe, czy autorzy zmian byli KIEDYKOLWIEK na miejscu, żeby w godzinach szczytu zobaczyć, ile osób wciska się w komunikację z Gocławka w stronę Centrum. Ciekawe też, czy KTOKOLWIEK pomyślał, jak funkcjonuje tryb przesiadania się na rondzie Wiatraczna z pojazdów kończących bieg (wszystkie linie autobusowe jadące od strony ronda Marsa/Płowiecka) - starsze osoby, niepełnosprawni, matki z wózkami chcąc jechać dalej w stronę Centrum muszą obchodzić połowę, albo więcej obwodu Wiatracznej, żeby dostać się do przystanków przesiadkowych. To nie jest logika, to nie jest logistyka, to nie jest użyteczność publiczna.
2014-05-08 08:24
64x64

gradek napisał:

no chyba ktoś tu powinien się solidnie puknąć w głowę, ktoś kto to wymyślił powinien zobaczyć ile tu na Gocławku się buduje i w związku z tym jak wyglądają 9,24 po między godzinami 7:15 a 8:30.. żenada i tyle..
2014-04-30 20:06
64x64

groch napisał:

Z Wiatracznej taki dobry węzeł przesiadkowy, jak z koziej dupy tr**a... :( Jedyną sensowną alternatywą jest metro Gocławek-Bemowo. Wybudujcie — pogadamy...
2014-04-29 07:40
64x64

emi napisał:

Nie mieszkam juz na Witolinie od ośmiu lat, ale tam sie wychowałam. Popieram wszystkich Grochowian. Autobusy jak autobusy...na Grochów troche ich jezdzi, ale jedna linia tramwajowa to jest chyba jakis zarcik :) A Pani Hania powinna lepiej dbac o te rejony W-wy choćby z sentymentu.... w końcu tez byla kiedys takim samym plebsem jak my. Jej corcia chodziła do tej samej podstawówki, mieszkałysmy w sasiednich blokach.... czyzby zapomniala jak się mieszka w takim "zasciankowie"???
2014-04-28 20:14
64x64

Wiking napisał:

To wszystko przez to, że Praga nie głosowała na Panią GW i dlatego te ciągłe utrudnianie życia tym co "żle zagłosowali..."
2014-04-28 11:01
64x64

Katrin napisał:

Regularnie wracają plany zabrania 521, teraz linii 24. Coraz bardziej zastanawia mnie jak taki ogrom ludzi ma dojeżdżać do centrum? Metrem, które jest dużo dalej, autobusami, które wiecznie stoją w korkach na moście? Tramwaj to najszybszy środek transportu z tamtych okolic, a i tak jest wiecznie przeładowany - w godzinach porannego szczytu czasami da się wsiąść dopiero do 2 albo 3 tramwaju.
2014-04-28 09:43

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia