List: Sprawa śmieci na ul. Kinowej

18.08.2014
Problem śmieci na Grochowie powraca bardzo szybko. Tym razem na odpady zalegające przy ulicy Kinowej zwrócił uwagę pan Hubert przysyłając do nas list, w którym czytamy: "Piszę do państwa w sprawie zaśmiecania terenu na ul. Kinowej. Nie wiem czy cokolwiek w tej sprawie mogę zrobić, ale sądzę, że państwo zajmując się takimi sprawami dosyć często, wiedzą jak można zainterweniować."

Problem śmieci na ulicy Kinowej

Duży problem ze śmieciami

"Przejeżdżając rowerem zauważyłem, że w okolicach budynków na ul. Kinowej 6, 8 i 10 jest dosyć duży problem ze śmieciami. Mieszkam niedaleko, po drugiej stronie al. Stanów Zjednoczonych i mnie ten problem średnio dotyczy, gdyż u mnie zwyczajnie go nie ma. Na Kinowej ludzie organizują sobie małe śmietniki pośrodku terenu zielonego, niedaleko placów zabaw, gdzie prawdopodobnie bawią się dzieci. Również okoliczne, niewielkie śmietniki publiczne są niesamowicie przepełnione. Nie są to jedynie śmieci, lecz też meble. Jak najbardziej rozumiem to, że nie ma zbytnio miejsca na wyrzucanie śmieci większych gabarytów, lecz na ogół jest to rozwiązywane w taki sposób, iż owe większe śmieci są stawiane obok śmietników i pracownicy oczyszczania miasta wiedzą, że mają obowiązek je stamtąd zabrać. Na pewno nie powinny być one stawiane pod drzewami czy trzepakami.

Nie wiem na ile sprawa śmieci na ul. Kinowej jest winą mieszkańców tejże ulicy, zakładam wręcz, że działkowicze z działek po drugiej stronie ulicy trochę im pomagają w tym zaśmiecaniu, ale jestem pewien, że przydałoby się coś z tym zrobić.

Nie wiem też, jak wygląda procedura zgłaszania takich problemów, ale sądzę, że państwo wiedzą i być może będą mogli państwo zainterweniować, ponieważ nie sądzę, aby zaśmiecanie okolicy niosło ze sobą jakiekolwiek plusy.

Nie wiem czy problem występuje jedynie na wymienionym odcinku ul. Kinowej, lecz zakładam, że może występować na całej długości ulicy. Śmieci jest oczywiście więcej, lecz nie było sensu robienia większej ilości zdjęć" - czytamy w dalszej części listu.


TJ

Więcej na ten temat


Galeria


Śmieci na ulicy KinowejŚmieci na ulicy KinowejŚmieci na ulicy KinowejŚmieci na ulicy KinowejŚmieci na ulicy KinowejŚmieci na ulicy KinowejŚmieci na ulicy KinowejŚmieci na ulicy KinowejŚmieci na ulicy Kinowej

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia