Makowska jak autostrada. "Kierowcy gnają jak szaleni"

Dodano: 01.04.2015, modyfikacja: 01.04.2015
Zmodernizowana pod koniec 2009 roku ulica Makowska jako "mała obwodnica Grochowskiej" jest chętnie wybierana zarówno przez kierowców, jak i rowerzystów. Niestety, wielu zmotoryzowanych mocno przekracza dozwoloną prędkość, na co zwrócił uwagę na prośbę mieszkańca radny Marek Borkowski.

Przekraczają dozwoloną prędkość na Makowskiej

Bat dla kierowców

"Zwrócił się do mnie mieszkaniec ulicy Makowskiej z prośbą o interwencję w sprawie kierowców przekraczających dozwoloną prędkość na tej ulicy. Chodzi o odcinek pomiędzy ulicami Cukrowniczą, a Kresową. Jak utrzymuje, kierowcy tam bardzo często jeżdżą szybko i niebezpiecznie, w związku z tym proszę o informację, czy istnieje możliwość ułożenia tam spowalniaczy, ograniczenia prędkości lub też skutecznego egzekwowania ograniczenia poprzez częste patrole Straży Miejskiej lub Policji z radarem?" - pyta w interpelacji radny Marek Borkowski.

"Uprzejmie informuję, że wystąpiłem do Komendanta Policji i Naczelnika Straży Miejskiej z prośbą o częstsze patrole i skuteczne egzekwowanie od uczestników ruchu drogowego prawidłowego zachowania. Ze względu na lokalizację na ulicy Makowskiej linii autobusowej, organizacja ruchu nie przewiduje budowy progów zwalniających." - czytamy w udzielonej przez burmistrza Tomasza Kucharskiego odpowiedzi.

Osobiste doświadczenie

Zniszczona latarnia na MakowskiejWskazanym odcinkiem ulicy Makowskiej przejeżdżam kilka razy w tygodniu i niestety, ani razu nie widziałem zapowiedzianego patrolu. Za to byłem świadkiem kilku naprawdę niebezpiecznych sytuacji w wykonaniu nieodpowiedzialnych kierowców. Częściowo zniszczona po zderzeniu latarnia na wysokości ulicy Cukrowniczej jest najlepszym na to dowodem. Na opisywanym, w sumie krótkim odcinku, ulica posiada dwa potencjalnie niebezpieczne miejsca: zawijas na wysokości osiedla Olszynka Grochowska oraz mostek nad kanałkiem Kawęczyńskim, gdzie przy złej pogodzie bywa naprawę bardzo ślisko. Dlatego warto zdjąć nogę z gazu, nie czekając na pojawienie się zapowiedzianych służb.
 

TJ

Więcej informacji

Wasze komentarze

64x64

Adrian napisał:

Żadne progi - w newralgicznych miejscach postawić fotoradar lub często stawiać przenośne i to powinno wystarczyć... Jeśli już gdzieś, to właśnie na takich ulicach powinny właśnie być stawiane fotoradary a nie na trzypasmowych przelotowych arteriach typu Wisłostrada czy Trasa Łazienkowska, często w miejscach-pułapkach z ograniczeniem do 40 czy 50 np. jako pozostałość po dawno zakończonych remontach...
2015-04-17 20:23
64x64

Grochowiak napisał:

Problem niestety dość poważny, to tylko kwestia czasu aż dojdzie do wypadku, a ten pajac co tu wymyśla od palantów sam nim niewątpliwie jest. gab51 W sprawie świateł przy Szkole 215 złożony został projekt do budżetu partycypacyjnego, warto na niego zagłosować.
2015-04-01 21:23
64x64

gab51 napisał:

Dalej czyli na Szaserów nie jest lepiej, zwłaszcza przy szkole 215 w okolicach godziny 8 00. Mimo wielu próśb rodziców nie udało się zorganizować bezpiecznego przejścia przez tą ruchliwą, po przebudowie ulicę. Burmistrz rozkłada ręce, ZDM uważa, że nie ma problemu. Praktycznie brak jakichkolwiek patroli/kontroli SM i Policji, a w samochodach pełno buraków bez wyobraźni. SM często łapie na radar przy Urzędzie Dzielnicy gdzie przejścia są w pełni bezpieczne. Może jako aktywny portal opisalibyście ten temat głębiej z oceną/opinią burmistrza.
2015-04-01 19:03
64x64

Waszkiewiczb napisał:

Dodać tu należy iż żaden patrol policji,SM nie jest od tego by pilnować danego odcinka ulicy.Wpadają nieliczni piraci przy okazji kontroli baðdź na ""gorącym"". Warszawski urzędniczy beton jest mocniejszy od betony klasycznego.Nie pomogą tu żadne interpelacje radnych bo wszystkim trzęsie spółka miejska jaką jest ZTM. Kilka lat temu w/w temat był już mocno poruszany na jednej z warszawskich ulic , bodajże Obrońców Tobruku , temat upadł , bo ZTM zagroził że wycofa z ulicy autobusy i pozbawi tym samym mieszkańców dojazdu. Po prostu beton. Pozdrawiam Bożena
2015-04-01 18:27
64x64

mark napisał:

co za palant. Nadgorliwosc gorsza od faszyzmu
2015-04-01 10:47

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia