Przedszkolaki z Jagiellońskiej czeka przeprowadzka

07.05.2015
Zakończyły się konsultacje społeczne do Zintegrowanego Programu Rewitalizacji. Za chwilę poznamy wyniki rekrutacji do przedszkoli. Tymczasem rozeszła się już wieść, że Teatr Baj i funkcjonujące w tym samym, zabytkowym budynku, Przedszkole nr 183 przy ulicy Jagiellońskiej 28 będzie zamykane.

Odnowiony plac zabaw przedszkola nr 183

Co z przedszkolem przy Jagiellońskiej?

- Nie, nie będzie zamykane - powiedział nam z-ca Burmistrza Dariusz Kacprzak - ale będzie przenoszone na czas remontu. Chcielibyśmy, żeby to było  przedszkole w najbliższej okolicy, by nie utrudniać życia rodzicom i dziadkom, a dzieciom zaoszczędzić stresu i zmęczenia.

Wiadomo, że w pobliżu nie ma żadnego innego przedszkola, zachodzi więc obawa, że dzieci mogą zostać rozdzielone na inne placówki.

- Nie wyobrażam sobie tego - dodaje Burmistrz D. Kacprzak - Ani przedszkolaki ani grono pedagogiczne nie będzie podzielone, bo mogłoby to wpłynąć negatywnie na rozwój i psychikę dzieci. Na załatwienie tej sprawy mamy rok, dlatego Zarząd podjął uchwałę o budowie przedszkola przy Wrzesińskiej. To przedszkole i tak trzeba będzie zbudować, bo za chwilę wyrośnie nam pod bokiem duże osiedle - Port Praski, które też będzie potrzebować tej placówki. Pierwsi lokatorzy już się wprowadzają.

Na budowę przedszkola przy Wrzesińskiej, na 120 dzieci, Urząd Dzielnicy potrzebuje 7 mln złotych. Tych pieniędzy Miasto, które jest autorem programu, nie zaplanowało w Zintegrowanym Programie Rewitalizacji, podobnie, jak nie zaplanowało pieniędzy na przeniesienie placówki przedszkolnej na czas remontu. Zarząd Dzielnicy Praga Północ wystąpił o dodatkowe środki na zabezpieczenie obu potrzeb, jednak dostał odmowę, z sugestią, by sam je sobie wygospodarował.

I na koniec ważna wiadomość. W przedszkolu przy Jagiellońskiej 28 są jeszcze wolne miejsca.


BBJ/TJ


Więcej na ten temat


Instytucje

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia