Gdzie jest zabytkowy bruk z Kawęczyńskiej?

23.09.2013
Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców "Michałów" nie ustaje w wysiłkach aby do wszystkich wjazdów z posesji przebudowywanej ulicy Kawęczyńskiej powróciła oryginalna zabytkowa kostka brukowa tzw. skandynawska. Niestety, choć od jej zerwania minęły niecałe dwa miesiące los bruku pozostaje - mimo licznych zapytań - wciąż nieznany...

Historyczny bruk na KawęczyńskiejInterwencja w urzędach
 
"Ponownie pytamy urzędników, tym razem Stołecznego Konserwatora Zabytków, Pana Piotra Brabandera, o los zabytkowej kostki brukowej, tzw. skandynawki, z wjazdów bramnych ulicy Kawęczyńskiej. Przypomnijmy, że podczas remontu ulicy robotnicy usunęli dawną zabytkową kostkę brukową oraz to co znajdowało się pod asfaltem, a nowe wjazdy zostały wykonane z polnych kamieni wydobytych spod Kawęczyńskiej. Mamy nadzieję, że kostka gdzieś jest i że wróci na Kawęczyńską" - czytamy na stronie internetowej Stowarzyszenia.

Kara...

Niestety namolne zadawanie pytań urzędnikom z Pragi Północ spowodowało iż Stowarzyszenie zostało ukarane. Urząd po prostu "zablokował możliwość dodawania komentarzy na Facebooku Urzędu Pragi Północ" - czytamy 16 września na fanpage'u Stowarzyszenia "Michałów".

Św. Antoni dopomóż!
 
Trzeba mieć nadzieję, że usunięta nie tak dawna zabytkowa kostka z Kawęczyńskiej nie powtórzy smutnej historii bruku z ulicy Ząbkowskiej, którego po 12 latach od zakończonej przebudowy tej ulicy nie sposób już nigdzie odszukać a przecież w założeniu miał być wykorzystany w czasie rewitalizacji Pragi.
 
Spotkanie w urzędzie
 
Wszystkich zainteresowanych "sprawą Kawęczyńskiej" zapraszamy w najbliższy poniedziałek, 23 września na kolejne posiedzenie dzielnicowej Komisji Infrastruktury (budynek Urzędu Dzielnicy na Kłopotowskiego, godz. 16.30, s. 210).
 

 

TJ

Więcej informacji

Wasze komentarze

64x64

Basia napisał:

kamień jest ciężki a jego cena bez względu czy liczysz za tonę czy na m2 jest dosyć duża i zapewne już ta kostka została "zutylizowana" w innym miejscu. Takich rzeczy nie powinno się wyrzucać ... tylko odsprzedawać, jeżeli już. Zapewne ktoś na tym skorzystał.
2013-09-23 20:12
64x64

123 napisał:

Praga jest rozkradana i dewastowana. Stara parowozownia na czele. Kostka zapewne gdzieś "leży" u "godniejszego" właściciele...eh
2013-09-23 13:05

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia