Kamień polny wiecznie żywy

05.09.2013
Urząd potrafi zaskakiwać. Niejako jako bonus przebudowywanej ulicy Kawęczyńskiej niewielka ulica Wojnicka otrzyma na około 50 - metrowym odcinku nową nawierzchnię ułożoną z... kamienia polnego.

Ulica Wojnicka w czasie prowadzonych prac

Kamień polny wraca do łask

Kamień polny pozyskany z przebudowywanej ulicy Kawęczyńskiej zastąpi wysłużoną trylinkę. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, prace, które mają potrwać około 14 dni zostały zlecone jako uzupełnienie robót budowlanych prowadzonych na ulicy Kawęczyńskiej. Oprócz Wojnickiej roboty obejmą również teren w pobliżu zajezdni tramwajowej?

Można zadać pytanie czy pracochłonne układanie tak niepraktycznej nawierzchni ma dziś sens? Jak pamiętamy w czasie przebudowywanej nie tak dawno ulicy Czapelskiej na Grochowie "kocie łby" zostały wykorzystane jako miejsca postojowe a sama ulica zyskała praktyczną nawierzchnię asfaltową.

Ale wróćmy do Wojnickiej, która już wkrótce wyglądem powróci do swoich narodzin i będzie przypominać ulicę z roku 1935, kiedy to po raz pierwszy pojawiła się na mapie Warszawy jako ulica prowadząca do Warszawskiej Fabryki Drutu, Sztyftów i Gwoździ czyli tzw. "Drucianki".
 
TJ

Więcej informacji


Galeria


Układanie kamienia polnego na WojnickiejUkładanie kamienia polnego na WojnickiejUkładanie kamienia polnego na Wojnickiej

Wasze komentarze

64x64

Drogowiec napisał:

Wrzucam dla porównania ceny budowy dróg z asfaltu i kostki brukowej. http://www.wykop.pl/ramka/845497/kostka-i-asfalt-porownanie-kosztow/
2013-09-07 16:52
64x64

Zorro napisał:

Nie sadzilem,ze koszt ukladania kamienia będzie większy niż polozenie asfaltu.Hmm..,jeśli zatem tak jest to rzeczywiście szkoda wydawac pieniądze.Co do przejazdu Wojnicka przy Kawęczyńskiej to masz racje,historia jak z każdym wjazdem.
2013-09-07 07:58
64x64

Mieszkaniec Michałow napisał:

Zorro, a przejazd takim samym wózkiem po tym odcinku, np. jeśli przemieszczasz się po tej stronie Kawęczyńskiej, do której dobija Wojnicka? Moim zdaniem, tam powinien pojawić się asfalt, przede wszystkim ze względu na koszt, czas pracy i funkcjonalność. Ale ktoś w Urzędzie się na te kocie łby uparł i nie ma zmiłuj, mimo tego, że temat był już nagłaśniany przez praskie stowarzyszenia i media. A prawdziwy przedwojenny bruk z wjazdów na Kawęczyńskiej, bardzo cenny zresztą, gdzieś "zaginął".
2013-09-06 07:20
64x64

Zorro napisał:

Hmm.. co do Wojnickiej to uważam to za dobry pomysł. O ile przy Kawęczyńskiej wjazdy na dziedzińce nie są najszczęśliwsze to tutaj jestem na tak. Przejazd wózkiem po polnych kamieniach przy Kawęczyńskiej uważam za koszmarnie niewygodny...wiem,jeżdżę.
2013-09-05 22:58

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia