Kostka brukowa nie dla pieszych

28.09.2013
Nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców ulicy Kawęczyńskiej. Kostka brukowa usunięta z wyjazdów z posesji nie wróci już pod mury kamienic aby dalej służyć przechodniom. Ułożona dla podtrzymywania torowiska tramwajowego na odcinku od Ząbkowskiej do Folwarcznej będzie służyć już zupełnie innym celom.

Bruk przy torowisku tramwajowymCo się stało z brukiem?

"Z przykrością stwierdzę. Nie jest u mnie na działce" - żartował Michał Bryszewski - kierownik Pracowni Transprojekt Gdański odpowiedzialnej za projekt rewitalizacji ulicy Kawęczyńskiej. Jak dalej wyjaśnił, usunięty w czasie prowadzonych prac bruk został wykorzystany aby przytrzymać tory tramwajowe na nieużywanym a zachowanym fragmencie torowiska od ulicy Ząbkowskiej do Folwarcznej.

Zabytkowy bruk, który przez dziesięciolecia był ułożony w wyjazdach z posesji i służył pieszym został użyty przy torowisku w celu podtrzymania szyny, pełniąc funkcję tzw "rolki". Jak podkreślił przedstawiciel projektanta, mimo wykorzystania całego dostępnego materiału z wyjazdów bramnych i tak było go za mało, co zmusiło wykonawcę do uzupełnienie braków innym zbliżonym kamieniem.

Można w tym momencie odnieść wrażenie, iż zamiast po prostu dokupić nieco materiału i wypełnić nim braki przy torowisku zdecydowano się pozyskać budulec bez kosztów. Mieszkańcy pozbawieni
szlachetnego bruku otrzymali na zrewitalizowanej ulicy kamień polny czyli tzw. kocie łby...

Fuszerka?

Mieszkańcy kamienicy przy Kawęczyńskiej 4 na jeszcze nie oddanym do ruchu fragmencie ulicy zauważyli, iż ponad połowa ułożonej przy ich kamienicy nawierzchni niezależnie od użytego materiału, po nawet delikatnym ich dotknięciu daje się łatwo poruszyć i nie jest dobrze związana z podłożem. Co zatem będzie jeśli ulicą zaczną jeździć samochody, przyjdzie zima itd...?


TJ

Więcej informacji


Obiekty


Galeria


Przebudowa KawęczyńskiejPrzebudowa KawęczyńskiejPrzebudowa Kawęczyńskiej

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia