Przystanek wiedeński zaskoczył kierowców

03.10.2013
Zastosowane po raz pierwszy w Warszawie przystanki wiedeńskie umożliwiające łatwiejsze dojście i wsiadanie do tramwaju okazały się dla niektórych kierowców dużym zaskoczeniem. Omijać czy wjechać? A może w ostatniej chwili skręcić lub - co gorsze - próbować z niego zjechać... - oto dylematy kierowców na ulicy Kawęczyńskiej.

Przystanek wiedeński na Kawęczyńskiej

Pierwsze przystanki wiedeńskie w Warszawie

Na przebudowanej ulicy Kawęczyńskiej na Pradze Północ pojawiły się pierwsze w Warszawie przystanki wiedeńskie. Pasażerowie wsiadają do tramwajów z poziomu podniesionej jezdni. Takie rozwiązanie umożliwia łatwiejsze dojście i wsiadanie do tramwaju oraz spowalnia ruch i zwiększa bezpieczeństwo pieszych.

Nowe w skali stolicy rozwiązanie wdrożono na dwóch przystankach Zajezdnia Praga 01 (w kierunku Dw. Wschodniego) i Wojnicka 02 (w kierunku pętli Kawęczyńska-Bazylika).

Kierowcy zaskoczeni?


Nowoczesne przystanki dla niektórych kierowców okazały się jednak dużym zaskoczeniem... Zdarzają się sytuacje kiedy to kierowcy próbują w ostatnich chwili zjechać na torowisko tramwajowe aby nie wjechać na podniesiony przystanek. Ci kierujący, który się zagapią się i będą próbować już w czasie jazdy po przystanku z niego zjechać, będą najpewniej skazani na wizytę u mechanika.

"Przystanki wiedeńskie nie rozwiązują istotnych z punktu widzenia kierowców wad. Nadal muszą zatrzymywać się na czas wsiadania i wysiadania pasażerów do i z tramwaju, podobnie jak to ma miejsce w przypadku przystanków, na których pasażerowie wsiadają do pojazdu z poziomu jezdni." - mówił dla serwisu rynek-kolejowy.pl Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Przystanki wiedeńskie z powodzeniem już stosowano w Łodzi, Wrocławiu, Krakowie i Szczecinie. 


TJ

Więcej informacji


Galeria


Przystanek wiedeński na KawęczyńskiejPrzystanek wiedeński na KawęczyńskiejPrzystanek wiedeński na Kawęczyńskiej

Wasze komentarze

64x64

X. napisał:

Kto wykonywał/wybierał te fotografie? Tylko na jednym ze zdjęć widać o co chodzi (www.twoja-praga.pl/img/informacje/2013-6/_big/p8230381.jpg). Nie pokazano wjazdu - i jego oznakowania - na taki przystanek. Pomysł dobry - czemu nie! :)
2013-10-04 10:32
64x64

taa napisał:

Z której choinki urwał się ten rzecznik Michał Powałka?... Te przystanki są po to, żeby LUDZIOM było bezpieczniej i wygodniej, a nie żeby nie utrudniać SAMOCHODOM rozjeżdżania pieszych...
2013-10-04 10:03
64x64

tomek napisał:

Kolejny artykuł z serii kierowcom coś się nie podoba ;) A gdzie jest powiedziane że te przystanki są dla kierowców ?!!
2013-10-04 00:32
64x64

kierowcaaa napisał:

Mnie te przystanki nie zaskoczyły. Linie na drodze są czytelnie namalowane i nie da się nie zauważyć, że trzeba na wzniesienie wjechać. Przy okazji będzie działać jako "policjant" zmniejszający prędkość tym co lubią wdepnąć w gaz, a na Kawęczyńskiej kawałek prostej jest ;) Problemem jak na razie są samochody parkujące na ulicy zamiast na wydzielonych na to miejscach postojowych, których jest chyba nie co za mało, ale to pewnie kwestia czasu na zmianę wieloletnich przyzwyczajeń. Pozdrawiam mieszkańców starej i nowej Pragi :)
2013-10-03 22:36
64x64

wini napisał:

>>Przystanki wiedeńskie nie rozwiązują istotnych z punktu widzenia kierowców wad
2013-10-03 19:57

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia