Piesi górą! Kamień polny znika z Kawęczyńskiej

17.12.2013
Mieszkańcy Kawęczyńskiej odetchnęli z ulgą. W ciągu najbliższych dni uciążliwa nawierzchnia z kamieni polnych ułożona na podjazdach bramnych zostanie we wszystkich miejscach wymieniona na kostkę granitową.

Układanie kostki granitowej na Kawęczyńskiej
Wymiana w 29 miejscach

Przebudowana kosztem około 4 mln zł ulica Kawęczyńska miała być perłą Szmulowizny. I niewątpliwie wkrótce się nią stanie, kiedy raz na zawsze mieszkańcy i turyści pożegnają znienawidzony kamień polny ułożony zaledwie kilka miesięcy temu w czasie modernizacji ulicy.

Po licznych uwagach zgłaszanych do Urzędu Dzielnicy głównie przez Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców "Michałów" oraz piśmie skierowanym do Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, pod koniec listopada Urząd Dzielnicy Praga Północ zamieścił ogłoszenie o przetargu na "Wymianę nawierzchni na wjazdach bramowych na ul. Kawęczyńskiej na odcinku Ząbkowska - Otwocka w Warszawie".

Kostka zamiast zabytkowego bruku

Niestety, historyczna kostka brukowa, która przez dziesięciolecia służyła mieszkańcom nie wróci na dawne miejsce, gdyż po zdjęciu z przejazdów bramnych została już ułożona na nieużywanym a zachowanym fragmencie torowiska od ulicy Ząbkowskiej do Folwarcznej w celu wzmocnienia szyn.

Jeśli nie będzie gwałtownego załamania pogody to do końca roku na wszystkich 29 podjazdach zostanie ułożona nawierzchnia z regularnej kostki granitowej o następujących parametrach:

- klasa I,
- gatunek I,
- wymiar zasadniczy – wysokość 12 cm.

Cieszy fakt, iż jeszcze przed zimą niebezpieczne szczególnie w czasie oblodzenia "kocie łby" zostaną zastąpione znacznie wygodniejszą i bezpieczniejszą dla przechodniów nawierzchnią.

Jeszcze nie koniec?

Nadal pozytywny obraz ulicy psuje betonowy słup reklamowy pod Bazyliką oraz zaniedbane - czekające na rewitalizację kamienice.


TJ

Więcej informacji


Galeria


Układanie kostki granitowej na KawęczyńskiejUkładanie kostki granitowej na KawęczyńskiejUkładanie kostki granitowej na KawęczyńskiejUkładanie kostki granitowej na KawęczyńskiejUkładanie kostki granitowej na Kawęczyńskiej

Wasze komentarze

64x64

Michał Radziwiłł napisał:

Do Mieszkaniec i Michalow: o ile sobie przypominam, oryginalny wygląd wjazdów to bruk granitowy, tzw. skandynawka, która dziwnym trafem zniknęła w momencie rozpoczęcia budowy (rzekomo wykorzystano ją do uzupełnienia braków przy torowisku na odcinku od Folwarcznej do Ząbkowskiej). W zamian wykonawca "zafundował" kamień polny wciskając ludziom kit, że tak było oryginalnie. Brawa dla PSM Michałów, że czyniąc obywatelski nadzór wymogło na Dzielnicy wymianę (co jest równoznaczne z przyznaniem się do błędu z lipca/sierpnia). Więcej takich Stowarzyszeń na Pradze potrzeba.
2013-12-22 18:26
64x64

slay napisał:

Oczywiście że szkoda oryginalnej kostki ale lepszy nowy granit niż śliskie kamienie polne.
2013-12-20 09:28
64x64

mieszkaniec napisał:

dlaczego cieszyc? to kompletna porazka! zamiast czegos orginalnego, bedzie kolejna podrobka. stowarzyszenie michalow co dotknie, to zchrzani :((
2013-12-19 12:34
64x64

Michalow napisał:

Sloiki gora, kolejny kawalek starej Warszawy wyladuje na gruzowisku.
2013-12-18 21:28
64x64

slay napisał:

Należą się brawa dla stowarzyszenia 'Michałów'.
2013-12-18 10:54

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia