Tramwajowa blokada na Kawęczyńskiej

16.07.2014
"Na ulicy Kawęczyńskiej bardzo często motorniczy tramwaju zjeżdżającego do zajezdni Praga wykonuje czynności techniczne, zajmując przejście dla pieszych i pas drogi. Czy można coś z tym zrobić?" - pisze w liście do naszej redakcji mieszkaniec Szmulowizny.

Samochody na Kawęczyńskiej

Prosta rada

Faktycznie, po remoncie Kawęczyńskiej i pojawieniu się na ulicy podwyższonych przystanków typu wiedeńskiego kierowcy nie mają żadnych możliwości manewrów i muszą cierpliwie czekać, aż skład całą swoją długością wjedzie za bramę zajezdni.

"Rzeczywiście były zgłaszane takie problemy i my mamy wewnętrzne zarządzenie, że nie możemy zastawiać przejścia dla pieszych, dopóki wagon, który stoi w bramie nie opuści tej bramy. Jeśli jest taka sytuacja, że skład blokuje przejście należy spisać numery wagonu i wysłać do Tramwajów Warszawskich a taki motorniczy zostanie na pewno ukarany i drugi raz tego nie zrobi" - tłumaczy sympatyczny motorniczy tramwaju.


TJ

Więcej informacji


Obiekty


Wasze komentarze

64x64

mega wsciekla napisał:

no tak panie Robercie ale zes pan mundry!!!!! 2 minuty??? jak by to trwalo 2 minuty to nikt by sie nie skarzyl, tramwaj stoi i blokuje przejazd autom, jakby te czynnosci techniczne nie mogly by byc wykonywane kilka metrow za brama, kuzwa ciezko pomyslec aby sklad troche dalej podjedzie i juz by byl plynny ruch ale po co prawda? zaraz mnie tu zarzucicie ze czynnosci musza byc przed ich ta budka wykonane - to niech kurwa budke dalej o 10 metrow przesuna skoro byli w stanie podwyzszenie przystankow zrobic co jest mega kurwa fajne to i budke tez moga przesunac, tylko ciezko komu glowa ruszyc nie !!!!!
2014-07-18 14:59
64x64

gatek napisał:

No tak, może nam się wydaje że to nic, ale dla mieszkańców ulic przy zajezdni to może być problem... Ale szkoda że mamy tylko zwyczajne linie tramwajowe. Przydałyby się ekspresowe linie, dzięki którym można by było przejechać szybko z jednego brzegu Wisły na drugi. Ciekawe pomysły mają w wwsie gdzie piszą o naziemnych tramwajach jeżdżących nad ziemią:)
2014-07-17 22:12
64x64

emanuel napisał:

namalować pasy+ przejscie zrobić w innym miejscu.
2014-07-17 00:05
64x64

Robert napisał:

No rzeczywiście zaczekanie 2 minut to problem mentalny. Zajezdnia tam jest od 1924 roku i był czas na przyzwyczajenie się do tramwajów.
2014-07-16 15:29

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia