Nocne prace na Kawęczyńskiej. "Jesteśmy już na skraju wyczerpania"

26.04.2014
- Nie śpię już kolejną noc za sprawą prac jakie toczą się nocą w Zajezdni Praga przy ulicy Kawęczyńskiej, czy panom z TW wydaje się, że ludzie zamieszkujący okolicę nie potrzebują snu? - alarmuje naszą redakcję pan Mariusz.

Kawęczyńska - Naprawa szyn tramwajowych nocą

Naprawa i renowacja szyn tramwajowych nocą

"Jesteśmy już na skraju wyczerpania. Dowiedziałem się, że prace mają prowadzone być jeszcze przez tydzień!! Prace wykonuje jakaś zewnętrzna firma z Krakowa, która zapewne wygrała super przetarg i będzie się z tym gramolić 2 tygodnie. Oczywiście, że rozumiemy, że te prace muszą być wykonane, że dla bezpieczeństwa itd., ale czy nie możnaby tego lepiej zorganizować? A czy ZTM nie powinno uprzedzić mieszkańców, że przez dwa tygodnie mają heavy metal nocą? Może by czas wywalczyć jakieś odszkodowania za nie przespane noce dla mieszkańców okolicy. Ja dziś w nocy będę interweniował, dosyć!

Obdzwoniłem wszystkich możliwych, w końcu dostałem telefon do jakiegoś mistrza najbardziej zorientowanego w tej sprawie. Powiedział mi, że musimy to przetrwać, że to specjalna maszyna, która może to tylko robić kiedy nie jeżdżą tramwaje, na co ja mu mówię - panie tam człowiek ze szlifierką kątową jeździ po tych szynach, a ten pan stanowcze: nie, nie to super nowoczesna maszyna. No to żeby nie być gołosłownym zarejestrowałem dziś w nocy telefonem komórkowym.

Drugi filmik już z ulicy, gdzie widać wyraźnie pana ze szlifierką. To już 4 noc fundują nam taką, "warczeli" już przed świętami, myślę, że z takim sprzętem zabawią dłużej niż jeszcze tydzień, bo tak usłyszałem, że te prace mają jeszcze potrwać. Ja już w pracy wyglądam jak zombie" - pisze nasz czytelnik.

Tramwaje milczą

Wczoraj wysłaliśmy zapytanie do rzecznika Tramwajów Warszawowskich. Wciąż czekamy na odpowiedź.


MS/TJ

Więcej informacji


Wasze komentarze

64x64

Prażanin napisał:

Panie Mariusz niech się Pan nie ośmiesza. Ja już dziesiątki razy słuchałem naprawiania szyn na Solidarności, a ludzie przy Waszyngtona palowania przy budowie SN. 2 dni, a ten do gazety już napisał, kup sobie Pan zatyczki, jak masz takie wrażliwe nowobogackie uszy.
2014-04-26 12:26

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia