Dłużej do Wileniaka. Zamknęli ważny skrót

08.07.2014
Furtka umożliwiająca okolicznym mieszkańcom przejście przez tereny PKP PLK przy Targowej 74 a tym samym szybsze dotarcie do Dworca Wileńskiego została zamknięta. Po licznych sygnałach od mieszkańców postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie i niestety... nie mamy dobrych wiadomości.

Zamknięta furtka przy Targowej 74Sezamie Otwórz się!

Zamknięta furtka to spory kłopot dla mieszkańców Nowej Pragi, którzy od kilku miesięcy muszą nadrobić kawał drogi wybierając dojście do ulicy Targowej bądź H. Rzeszotarskiej. Dlaczego dogodny skrót przez tereny PKP PLK został zamknięty i czy jeszcze można liczyć na jego ponowne otwarcie w przyszłości? - zapytaliśmy rzecznika PKP PLK.

"Aktualnie nie przewidujemy możliwości stałego otwarcia furtki od strony Al. Solidarności dla osób spoza pracowników i gości  PLK oraz wspólnoty mieszkaniowej.  Wynika to wyłącznie ze względów bezpieczeństwa dla przechodzących i dla mieszkańców wspólnoty. Z parkingów korzystają samochody i ze względów bezpieczeństwa nie możemy udostępnić terenu osobom postronnym, którym nie gwarantujemy opieki podczas przechodzenia.

Furtka znajduje się na terenie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., natomiast brama wjazdowa i druga furtka należy do wspólnoty mieszkaniowej. Wspólnota mieszkaniowa ze względu na ochronę terenu, ograniczenie przebywania osób korzystających nie tylko z przejścia lecz również dłużej biesiadujących pod oknami i utrzymanie porządku wyklucza pełną dostępność terenu" - tłumaczy Mirosław Siemieniec - rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A i dodaje: "Liczymy na zrozumienie sytuacji przez zainteresowanych przejściem".


TJ

Więcej na ten temat
Wasze komentarze

64x64

Bogumiła napisał:

mozna tylko podziękować za życzliwość.....a przecież tak niewiele trzeba zrobić aby przejście oddielić....
2014-07-08 15:01
64x64

Katarzyna Dubiel napisał:

to jakiś nonsens ! furtka i brama od strony Wileńskiej otwarta dzień i noc a więc i dostępna posesja całodobowo zarówno dla mieszkańców jak i wszystkich innych, natomiast na głucho zamknięte przejścia od strony Al. Solidarności, aby nie można było przechodzić ! Jak to się ma do obiecanego udostępnienia terenu mieszkańcom Pragi, miały być ławeczki, fontanna itp.? wejść można, przejść już nie. bzdura i kolejne utrudnienie życia
2014-07-08 13:28
64x64

Parkujący_na_Wileńsk napisał:

W okolicach godziny 16 można się próbować pewnym krokiem dostać przez otwieraną co chwilę furtkę na drugą stronę. :) Sprawdzone.
2014-07-08 09:40

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia