Przejście przy Rzeszotarskiej nie wróci. ZDM: Znikome zainteresowanie

15.12.2014
Profil Targowa dla ludzi opublikował odpowiedź ZDM w sprawie możliwości przywrócenia przejścia dla pieszych w Al. Solidarności w rejonie ulicy Rzeszotarskiej.

Miejsce po zlikwidowanym przejściu przy ul. Rzeszotarskiej
Utrzymanie przejścia stało się bezzasadne

"Przejście zostało wyznaczona w związku z wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu związaną z budową II linii metra i lokalizacja w tym rejonie przystanku autobusowego.

W chwili obecnej po zakończaniu prac przywrócona została stała organizacja ruchu i likwidacji uległ przystanek autobusowy, a tym samym utrzymanie przejścia stało się bezzasadne.

Wyznaczenie dodatkowego przejścia dla pieszych w omawianym rejonie wymagałoby budowy nowej sygnalizacji świetlnej co wiąże się że znacznymi nakładami finansowymi oraz wpłynęłoby w sposób negatywy na płynność ruchu w rejonie.

Ponadto pragniemy zauważyć, że brak osiedli mieszkaniowym po wschodniej stronie Al. Solidarności, oraz przejść przez torowisko na odcinku od ulicy Szwedzkiej do ulicy Targowej sprawie, że zainteresowanie przejściem w rejonie ul. Rzeszotarskiej jest znikome" - czytamy w odpowiedzi udzielonej przez naczelnika wydziału ruchu Marka Wierczyńskiego.

Społecznicy wraz z mieszkańcami zapowiadają dalszą walką w tej sprawie.

TJ

Więcej na ten temat
Wasze komentarze

64x64

Lcf napisał:

Dla równowagi i sprawiedliwości społecznej powinni w takim razie skasować obecny przyst. Rzeszotarskiej 01 NŻ :-) Skoro do dziś, tj. do połowy czerwca 2015 r. nic w tej sprawie nie poczyniono (przejścia lub kładki). A skasowano przejście i przyst. 02 NŻ w październiku 2014 r.
2015-06-18 23:07
64x64

praszka napisał:

Wschodnia strona Solidarności? Myślałem że ma tylko stronę północną i południową. A na Wileńskiej to ludzie nie mieszkają.Na Radzymińskiej też nie? Głąba z ZTM wywalić bo nie zna topografii Pragi. Nie od dziś wiadomo że wielu miejskich decydentów mieszka na Zaciszu i chcą płynnie do centrum grube zadki wozić.
2015-01-22 12:39
64x64

Emerytka napisał:

Bo naczelnik tędy nie chodzi, a " znaczne nakłady finansowe" lepiej przecież wydać na wypasione nagrody grudniowe takim urzędnikom...
2014-12-16 12:32
64x64

Szmul napisał:

Jak się na Pradze nie mieszka to wszystkie inwestycje w tą dzielnice są wywołującymi znikome zainteresowanie(bowiem mowa o oklolicznych mieszkańcach, co procentowo jest "znikome" właśnie, czyli bezzasadne. Lepiej walnąć kasę na bulwary, fontanny i ławki. Na drugim brzegu. PS. Podatki płacimy te same co ludzie z Ursynowa, Bielan, Wilanowa. Widzicie różnie? Smierdzące, zarzygane, złodziejskie praskie ciule?
2014-12-16 00:38
64x64

katt napisał:

Pragnę porozmawiać osobiście z osobą, która o tym zdecydowała. Uważam, że decydent jest osobą pozbawioną wyobraźni i niekompetentną.
2014-12-15 15:38
64x64

katt napisał:

Pragnę porozmawiać osobiście z osobą, która o tym zdecydowała. Uważam, że decydent jest osobą pozbawioną wyobraźni i niekompetentną.
2014-12-15 13:10

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia