Zlikwidowany przystanek Rzeszotarskiej irytuje pasażerów

07.10.2014
Wraz z oddaniem do ruchu zamkniętego przez blisko trzy lata fragmentu ulicy Targowej, mieszkańcy Pragi Północ stanęli przed faktem likwidacji przystanków RZESZOTARSKIEJ 51, 52, 53 usytuowanych w al. Solidarności. Już tego samego dnia nasza redakcja otrzymała pierwsze alarmujące listy od pasażerów...
 
Al. Solidarnosci miejsce po zlikwidowanym przystanku Rzeszotarskej, fot. Maciej

Oddajcie przystanek Rzeszotarskiej

"Przywróćcie przystanek autobusowy "Rzeszotarskiej" w kierunku Targówka. Doprawdy nie pojmuję, dlaczego został usunięty." - pisze internautka Katarzyna.

"Zgadzam się co do krytyki dotyczącej likwidacji przystanku Rzeszotarskiej. Po pierwsze, odległość między przystankami Dworzec Wileński i Szwedzka jest spora, więc przydałby się przystanek pośredni. Po drugie w Al. Solidarności w kierunku Targówka nie ma aż tak dużego ruchu, żeby ten przystanek blokował ruch. Po trzecie, przez trzy lata ludzie się do tego przystanku przyzwyczaili. Po czwarte, tam powstało nowe osiedle i hipermarket (Lidl). Oczywiście, przywróceniu przystanku powinno towarzyszyć odtworzenie na jego wysokości przejścia dla pieszych przez Al. Solidarności (które też jest bardzo potrzebne)." - wtóruje użytkownik o nicku mk72.

 Nieco dalej idzie osoba o nicku "niekandydujacy_niepolity" pisząc: "Skandalem jest likwidacja przystanku Rzeszotarskiej w stronę Targówka. Tam jest spore osiedle, ale również... Lidl, a więc zakupy można zrobić też w Carrefourze...(...) Likwidacja przystanku Rzeszotarskiej to przykład skandalicznego nieliczenia się urzędników z mieszkańcami. Proponuję wszystkim korzystającym z przystanku Rzeszotarskiej w stronę Targówka zorganizowanie akcji informacyjnej, pikiety a nawet blokady. Najlepiej w przededniu wyborów. Podziała natychmiast."

 Nie tylko przystanki

Wraz usunięciem przystanków przystąpiono również do likwidacji przejścia dla pieszych. "Straż miejska pilnuje, czy aby na pewno nikt nie przechodzi przez likwidowane przejście na skrzyżowaniu Rzeszotarskiej i Solidarności..." - informuje i przysyła zdjęcia pan Maciej.


TJ

Więcej na ten tematSonda

Czy przystanki Rzeszotarskiej powinny wrócić?Wasze komentarze

64x64

monia napisał:

Niestety po likwidacji przystanku Rzeszotarskiej jedyne co się udało uzyskać to widok ludzi przebiegających przez ulicę przed jadącymi samochodami. Ja często tam spaceruję z dzieckiem, więc widzę tych ludzi. Tam wydarzy się za chwilę tragedia jak to przejście dla pieszych nie wróci!!!"
2014-11-17 01:22
64x64

ewawawa napisał:

Z ZTM-u odpisali mi: Uprzejmie informuję, że urzędowy termin udzielenia odpowiedzi (licząc od daty wpływu korespondencji do Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie), wynikający z Kodeksu Postępowania Administracyjnego to miesiąc. Wobec powyższego prosimy oczekiwać na odpowiedź.
2014-10-24 18:35
64x64

Marta napisał:

Dołączam się do Wszystkich głosujących za przywróceniem przystanku i przejścia dla pieszych przy Rzeszotarskiej. Też napisałam do ZTM i do ZDM. Na razie nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Absurd tej decyzji jest powalający. Kolejny przykład bezmyślności obu instytucji. Obecnie na tej "genialnej" zmianie zarabia policja, która w nieoznaczonym radiowozie czatuje na tych, którzy buntują się przeciwko likwidacji przejścia dla pieszych w tym miejscu i mimo wszystko ryzykują przebiegając przez jezdnię. Panowie urzędnicy zastanowią się dopiero, jak ktoś tam zginie. Panie Macieju, jak napisać taką petycję? Pozdrawiam Wszystkich.
2014-10-23 19:13
64x64

Ewelina napisał:

Razem z koleżanką napisałyśmy oddzielnie do ZTM w prawie przywrócenia przystanku, ale póki co bez odpowiedzi. Zgadzam się z panem Maciejem, aby napisać petycję.
2014-10-23 09:48
64x64

ewawawa napisał:

Jestem za przywróceniem przystanków na Rzeszotarskiej w obie strony wraz z pasami, często z nich korzystałam i cała moja rodzina. Dlatego zaraz po likwidacji pasów i jednego z przystanków napisałam petycję do ZTM. Odpisali mi że zanim nie podam swoich danych personalnych to nie odpowiedzą. Więc zaraz podałam swoje dane (a niech tam!!). Mijają.. dni i ..nic!!!Żadnej odpowiedzi!!! maila interwencyjnego napisałam w pierwszych dniach października, przekazanie mojego listu do odpowiedniego pionu ZTM zrobiło 8 października. Ale ten "odpowiedni pion" ZTM NIE ODPOWIADA!!!! Już ponad 10 dni bez odpowiedzi!!
2014-10-18 10:07
64x64

lcf82 napisał:

Kamil: trzeba krzyczeć do kierowcy - poproszę na żądanie, wiele razy w 135 tak miałem, linia obsługiwania przez prywaciarzy (ajenci ZTM) - numer wozu od A się zaczyna... Również uważam, że zupełnie nieprzemyślana sprawa likwidacji przystanku i przejścia dla pieszych. Wiadomo przystanek to trudno ale przejście powinni pozostawić - ze względu chociażby na Lidla - zauważyłem, że jest teraz w nim luźniej, mniej klientów...
2014-10-12 17:20
64x64

Karolina napisał:

Mnóstwo osób korzystało z tego przystanku, np. wysiadających ze 162 i mieszkających na Nowej Pradze. Teraz dojście do domu z przystanku będzie mi zajmowało o 10 min dłużej. Dlaczego nikt nie liczy się z pieszymi na Pradze?! Jestem osobą młodą - nie wyobrażam sobie jak mają się tu wygodnie poruszać osoby starsze. Jestem za petycją! Proszę redakcję twoja - praga o interwencję.
2014-10-08 01:28
64x64

yoda napisał:

I koniecznie przywrócić pasy!!
2014-10-07 18:27
64x64

Maciej napisał:

Ludzie, napiszmy petycję do ZTM-u, a nie tylko gadamy, że powinny pozostać.
2014-10-07 15:21
64x64

DOROTA napisał:

przywróćcie przystanek na Rzeszotarskiej, przecież ten przystanek jest tam potrzebny, tam mieszkają ludzie!. W ogóle nie biorą pod uwagę ludzi tylko własne potrzeby. To się w głowie nie mieści. Trzeba chyba napisać petycję w tej sprawie do Prezyden miasta, to może coś z tym zrobią
2014-10-07 12:21
64x64

Dorota Kurowska napisał:

Jestem z przywróceniem przystanku a przede wszystkim przejścia dla pieszych , moja córka chodzi do żłobka na ul Markowską a mieszkamy na Stalowej koło pętli , te przejście dla pieszych bardzo nam się przydawało bo teraz aby dostarczyć córkę do żlobka muszę nadrabiać drogę aż do carrefoura wileńska do przejścia , dojechac nie ma czym bo tramwaje są za daleko od żłobka , nasi urzędnicy biorą się nie za to co trzeba , a ja zanim dotrę do żłobka to zdąże 3 razy zmarżnąć wraz z maleńkim dzieckiem a droga trwa teraz przeszło pół godziny, skandal , jeśli trzeba pomogę i wyjdę w obronie przystanku i przejścia
2014-10-07 11:23
64x64

Kamil napisał:

Przywrócić przystanek to jedno, a drugie to nauczyć kierowców autobusów żeby się na nim zatrzymywali. Kilka razy zdarzyło mi się mimo wciśniętego przycisku na żądanie wracać ze Szweckiej na Rzeszotarskiej, bo łaskawy Pan kierowca się nie zatrzymał. Pół biedy jak jest ładna pogoda, gorzej jak sytuacja miała miejsce podczas burzy.
2014-10-07 10:38

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia